Tıka basa dolu araç, ehliyetsiz şoför: Yedi ölü

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde hemzemin geçitte bir yük treni, kasasında çoğunluğu kadın 35 tarım işçisinin bulunduğu kamyonete çarptı, yedi kişi öldü, 19 kişi yaralandı.

HATAY - Hatay'ın Dörtyol ilçesinde hemzemin geçitte bir yük treni, kasasında çoğunluğu kadın 35 tarım işçisinin bulunduğu kamyonete çarptı, yedi kişi öldü, 19 kişi yaralandı. Kazaya, kamyonet sürücüsü Yemlihan Kocakaya'nın, tren gelirken yanan flaşörlere dikkat etmeden hemzemin geçide kontrolsüz girmesi neden oldu.
Kasasındaki işçilerin çığlıkları arasında tren altında ezilip 50 metre kadar sürüklenen kamyonet ikiye bölünürken, ortalık kan gölüne döndü. Kamyonetin kasasında ve şoför mahallinde bulunan işçilerden beşi kaza yerinde parçalanarak ölürken, 21 kişi Dörtyol Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılardan ikisi daha hastanede yaşamını yitirince kazada ölenlerin sayısı yediye yükseldi. Yaralılardan ikisinin müdahaleye imkân kalmadan öldüğünü söyleyen Dörtyol Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Aras, durumu ağır olan üç yaralının da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edildiğini, 16 kişinin tedavisinin sürdüğünü açıkladı.
Hiçbir uyarı işe yaramamış
Ölenlerin isimleri şöyle: Mehmet Aydın, İsmet Kurtgöz, Cemile Gökkaya, Güllü Kiper, Oğuz Koçkan, İpek Şişik ve Remzi Şişik. TCDD Genel Müdürlüğü, kazanın "flaşörlerin yanmasına, geçidin bütün ikaz sistemlerinin çalışmasına ve makinistin korna çalmasına rağmen" meydana geldiğini açıkladı. Açıklamadı "Kocakaya'nın sürücü belgesi olmadığı, ayrıca şoför mahallinde de işçi taşıdığı, dolayısıyla görüş açısının daraldığı' bildirildi" denildi.