Tilkiyi yaralayıp demir çubuğa geçirdiler!

Tilkiyi yaralayıp demir çubuğa geçirdiler!
Tilkiyi yaralayıp demir çubuğa geçirdiler!
Antalya'da, tilkiyi ormanda yaralayan avcılar, baş aşağı demir çubuğa astı.

ANTALYA - Antalya'nın Korkuteli İlçesi'nde meydana gelen olayda, ormanda avlanan kimliği belirsiz kişiler vurup yaraladıkları tilkiyi, her gün binlerce aracın geçtiği D-400 karayolu kenarında bulunan ve kar yüksekliğini ölçen çubuğa kuyruğundan baş aşağı bağladı. Yaklaşık 2 metrelik bir çubuğa asılan tilki, görenlerin kanını dondurdu. Tilkiyi bulunduğu yerden yoldan geçen sürücüler indirdi ve bir çukur açarak gömdü.


Tilkiye yapılan vahşeti görenler, "Bunu yapanlar insan olamaz" demekten kendilerini alamadı. (Bülent TATOĞULLARI/DHA)


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  kar

  http://www.radikal.com.tr/1154589115458916

  YORUMLAR
  (16 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yine Negatifler. - Clear

  Tıpkı taziye ve şifa dilekli yorumlardaki gibi bu vahşet olayına yapılan lanetleyici yorumlara da "negatif oy" verenler olmuş.Sanırım bu negatif oyları verenler,o tilkiyi öldürüp o direğe asanlar olsa gerek...

  Yasama saygi... - coldwater

  Coluk cocugun gözlerinin önünde hayvanlarin ve bazen insanlarin bile sokak ortasinda bogazlandigi bir toplumda, insan ya da hayvan ayrimi yapmadan, yasayan her varliga ve yasamin kendisine saygi duyulmasini beklemek oldukca ütopik malesef. Bunu yapan bir insan. Insan denilen mahluk da -cogunluk itibariyle- en nalet, en sadist, en tehlikeli varlik.

  Neden mi Yapilir? - Ozaltan

  Cevap: "Ey Turku ile yabancisi ile bu yoldan gecen insanlar. Hani bizim icin barbar diyenler var ya... Iste o bize barbar diyenlere hakli oldukllarini gosteriyoruz." Demek isteyen vatan ve insanlik dusmanlari olabilirmi acaba?

  BARBARLAR ! - palenke

  Bu Vahseti Yapanlari ayaklarindan asagi ayni sekilde assalar yoldan gecerken durup yüzlerine tükürüp yoluma güle oynaya devam ederdim.

  Bu vahşeti insandan başkası yapmaz - M.Bilge

  "Bunu yapanlar insan olamaz" diyen cahillere sormalıyız: "Siz hiç insanları öldürüp yol kenarında bir demir çubuğa asan hayvan gördünüz mü?" Düşünmeden konuşulan laf olsun torba dolsun lafazanlığı bu. Böyle yaparak hayvan düşmanlığını bilmeden, aptalca körüklüyorlar. Sivas katliamını, tarihte Nazilerin katliamını, Irak'ta, Suriye'de çocukların zehirli gazlarla öldürülmesini zavallı hayvanlar mı yoksa insan denen zararlı varlıklar mı yaptı? Hayvan ac olduğu için ve insanlardan korktuğu için saldırır; oysa insan tok karnına da saldırır. (İçinde canlı sevgisi, hayvan sevgisi, doğa sevgisi olan gerçek insanlar bu tanımlamamın dışındadır.)

  bu bişey mi - gurhan81

  gerçekten vahşet... yapanların insanlıktan nasibi yok... tamam da, niye bir tilkiye böyle bir şey yapılınca ve ulu orta gösterilince hassasiyet oluşuyor? bu gibi haberler tür ayrımcılığının birer yansıması. bazı hayvanları koruyalım, diğerlerini de istediğimiz gibi kullanalım anlayışıdır bu. her an, dünyanın her tarafında bazı türdeki sayısız hayvan, eti, sütü, derisi, yumurtası, yünü, vs. için ticari amaçlarla akla gelebilecek gelmeyecek her türlü işkenceye tabi tutuluyor ve öldürülüyor. bütün bunlar her an olurken sesimiz çıkmıyor. ama bir tilkiye halka açık şekilde vahşet uygulandığında haber oluyor ve biz de buna isyan ediyoruz. çoğumuz vejeteryanlık, veganlık, hayvan hakları gibi şeylerden bahsedildiğinde önemsemiyoruz, burun kıvırıyoruz, küçümsüyoruz ve önemsiz görüyoruz. insan hakları diyince akan sular duruyor, herkes önemi konusunda hem fikir. ama iş hayvan haklarına gelince gülüşmeler, küçümsemeler oluyor. her şey insanın çıkarına göre tabi...

  insan - BerdanRonin

  Bence bunu bir insandan başkası yapamaz. Haberi yanlış yorumla bitirmişler..