Timsah Arena´nın vinci taksi üzerine devrildi; 1 ölü, 1 yaralı

Timsah Arena´nın vinci taksi üzerine devrildi; 1 ölü, 1 yaralı
Timsah Arena´nın vinci taksi üzerine devrildi; 1 ölü, 1 yaralı

Vinç yolun üzerinden parçalanarak kaldırılıyor.

Bursa'da iki günden bu yana etkili olan lodos, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Timsah Arena Stadı inşaatındaki vinci devirdi. Bursa-İzmir Yolu üzerine büyük gürültüyle devrilen vinç, hareket halindeki taksinin üzerine düştü. 28 yaşındaki taksi şoförü öldü.

BURSA – Bursa'da saateki hızı 70 kilometreyi bulan lodos, bugün saat 06.00 sıralarında Timsah Arena inşaatındaki vinci devirdi. Dev vinç, Nilüfer Deresi üzerindeki köprüden o sırada geçen Fatih Demirkıran yönetiminde 16 T 5541 plakalı taksiyi ezdi.

Kazada, ağır yaralanan taksi şoförü Demirkıran, çevredekilerin yardımıyla kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesi'nde kurtarılamadı. Takside yolcu olarak bulunan Kübra A. ise tedavi altına alındı.

Olay nedeniyle İzmir ve Ankara yönü trafiğe kapandı. Yolu kapatan vincin kaldırılması için çalışmalara başlandı. Vincin devrildiği yönde bulunan Bursaray hafif raylı sistem hattında da seferler yapılamaz oldu.

VİNÇ PARÇALANIYOR
Bu arada devrilen vincin kaldırılması için ekiplerin çalışmaları devam ediyor. Ekipler devrilen vinci kaynak makineleriyle parçalara ayırarak taşıyor.

Vincin devrilmesi sonucu kapanan Bursa- İzmir ve Bursa- Mudanya yollarında araç kuyruğu kilometreleri buldu. Kent içi ulaşımda kullanılan Bursaray'ın elektrik hatları da zarar gördüğü için metro seferleri de yapılamadı.

HIZI SAATTE 107 KİLOMETREYE ULAŞTI
Bursa'da dün gece şiddetini artıran lodosun saatteki hızı 107 kilometreye ulaştı. Lodos yüzünden kent içinde 35 binanın çatıları uçtu, çok sayıda ağaç devrildi. Reklam panoları ve çöp kutularının yollara devrilmesi sonucu trafik aksadı.

Şiddetli lodos nedeniyle Uludağ'a teleferik seferleriyle, BUDO ve İDO'nun deniz otobüsü seferleri de iptal edildi.

(Mehmet İNAN / DHA)

İDO'dan sefer iptalleri