Timur Savcı'nın kardeşi toprağa verildi

Timur Savcı'nın kardeşi toprağa verildi
Timur Savcı'nın kardeşi toprağa verildi
İkinci çocuğuna hamileyken gribal enfeksiyon şikayetiyle gittiği hastanede akciğer yetmezliği yüzünden ölen yapımcı Timur Savcı'nın 34 yaşındaki kardeşi Şule Damyan'ın cenazesi dün kaldırıldı.

“Muhteşem Yüzyıl”ın yapımcısı Timur Savcı ’nın önceki gün yaşamını yitiren 6 aylık hamile kardeşi Şule Savcı Damyan(34) ve bebeğinin cenaze töreni, dün ikindi vakti Levent Camisi’nde yapıldı. İkinci çocuğuna hamileyken gribal enfeksiyon nedeniyle bir ay önce Amerikan Hastanesi’ne kaldırılan Damyan, akciğer yetmezliğinden önceki akşam hayatını kaybetmişti.

Taziyeleri cami girişinde kabul eden Savcı’nın ayakta durmakta zorluk çektiği görüldü. Savcı’nın bir ara tansiyonu düştü. Dengesini kaybeden ünlü yapımcıyı yere düşmek üzereyken kendisine eşlik eden 3 koruması güçlükle tuttu. Sürekli ağlayan Savcı’yı “Muhteşem Yüzyıl”ın oyuncuları Halit Ergenç, Deniz Çakır, Burak Özçivit, Meryem Uzerli, Nur Fettahoğlu, Tuncel Kurtiz ve Selma Ergeç teselli etmeye çalıştı.

‘KUZUM KUZUSUYLA GİTTİ’
Ergenç’e sarılarak ağlayan Damyan, “Bana söz vermişti, gitmeyecekti. Onsuz ne yapacağım? Acım çok büyük” diyerek uzun süre ağladı. Gelininin tabutuna bakarak ağlayan ve ağıt yakan Damyan’ın kayınvalidesi ise “İçim yanıyor. Cüneyt’im ne yapacak? İçimiz parçalandı. Bir kişi eksiğiz. Kuzum kuzusuyla gitti” diyerek ağladı. Cenaze törenine Yılmaz Ulusoy, Haluk Ulusoy, Cansu Dere, Özgür Çevik ve Vahide Gördüm gibi çok sayıda ünlü isim katıldı. Damyan’ın cenazesi törenin ardından Kilyos Aile Mezarlığı’nda defnedildi.