Tinerciler ilkokulu bastı

Antalya'da ellerinde palalar ve döner bıçaklarıyla ilköğretim okulunu basan dört tinerci, öğrencilere korkulu anlar yaşattı.
Haber: RECEP AKTEPE / Arşivi
UFUK BALKİS / Arşivi

ANTALYA - Antalya'da ellerinde palalar ve döner bıçaklarıyla ilköğretim okulunu basan dört tinerci, öğrencilere korkulu anlar yaşattı. İhbar üzerine okula gelen polislere de saldıran tinerciler, kaçarken rehin aldıkları öğrenciyi daha sonra serbest bıraktı.
Öğle saatinde geldiler
Antalya'da bir süre önce hastane baskınlarıyla gündeme gelen tinerciler, dün öğle saatlerinde Göçerler İlköğretim Okulu'nu bastı. Ellerinde pala ve döner bıçaklarıyla okul önündeki öğrencileri korkutup, para isteyen dört tinerci, kendilerine müdahale etmek isteyen polise de saldırdı.
Okul bahçesinde çıkan arbedenin ardından Seyfettin, Selahattin, Aziz ve adı belirlenemeyen diğer tinerci genç, bir öğrenciyi de rehin alarak, okulun çevresindeki zeytinliğe kaçtı. Ellerinde sopalarla zeytinlikte arama yapan polis, tinercilerin rehin alıp, ceketini gasp ettiği yedinci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Nazif Alper Balkan'ı, korkudan bir yere sinmiş halde buldu.
Öğrenciyi bıraktılar
Balkan, "Tinerciler, okul çevresinde yol kesip öğrencilerden para istediler. Polisleri görünce de beni bıçakla korkutup yanlarına aldılar. Biraz koştuktan sonra, Seyfetttin adlı gencin 'Bırakalım bunu gitsin' demesi üzerine, ceketimi zorla alıp kaçtılar" dedi.
Çevrede çok sayıda polisin katıldığı geniş çaplı bir operasyon düzenlendi. Zeytinlikte ve mahalle aralarında bir saat sürdürülen operasyonun sonunda tinerci gençler bulunamadı.