Tıpta Uzmanlık Sınavı 10-11 Nisan'da Ankara'da

2004-Nisan Dönemi Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS), ÖSYM tarafından 10-11 Nisan tarihlerinde Ankara'da yapılacak.

2004-Nisan Dönemi Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS), Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 10-11 Nisan tarihlerinde Ankara'da yapılacak.
ÖSYM'den yapılan açıklamada, tıpta uzmanlık eğitimi görmek üzere Sağlık Bakanlığı eğitim hastanelerine, üniversitelerin tıp fakültelerine ve Gülhane Askeri Tıp Fakültesi'ne alınacak adaylar için '2004-Nisan Dönemi Tıpta Uzmanlık Eğitim Giriş Sınavı'nın (TUS), ÖSYM tarafından 10-11 Nisan 2004 tarihleri arasında Ankara'da yapılacağı' bildirildi. Açıklamada, sınava 27 Ocak 2004'e kadar mezun olacak adayların başvuruda bulunabilecekleri belirtildi.
Açıklamaya göre, sınav ile ilgili kılavuz ve başvurma belgeleri, Sağlık Bakanlığı il müdürlüklerine gönderilecek. Bu sınava başvurmak isteyen adaylar, 16-27 Ocak arasında Sağlık Bakanlığı il müdürlüklerinden kılavuz ve başvurma belgesinden oluşan başvuru evrakını 6 milyon lira karşılığında alacaklar. Adaylar, kılavuzda belirtilen kurallara göre doldurdukları başvuru belgesi ve sınav ücreti olan 65 milyon lirayı bankaya yatırdıklarını belgeleyen dekontu, en geç 27 Ocak 2004'e kadar kendilerine en yakın Sağlık Bakanlığı İl Müdürlüğü'ne teslim edecek. KKTC'de oturanlar ise başvuru belgesini 'Bedrettin Demirel Caddesi No: 101 Lefkoşa' adresinden temin ederek, yine 27 Ocak'a kadar aynı adrese teslim edecek.
Halen Türkiye'de bulunan yabancı uyruklu adaylar, TC uyruklu adaylar gibi başvuru evrakı ücretini ödemek suretiyle kılavuz ve başvuru belgelerini Sağlık Bakanlığı il müdürlüklerinden alarak başvuruda bulunabilecek.
Yurtdışında bulunan yabancı uyruklu adaylar, kılavuz ve başvuru belgelerini ücret ödemeden ÖSYM'den yazılı olarak isteyebilecekler. Bu adayların sınava girebilmeleri için başvuru evrakı ve sınav ücreti olarak ÖSYM-TUS 3615856-2 Yapı Kredi Bankası Güvenevler Şubesi Ankara-Türkiye hesabına 40 euro (ya da Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nca konvertibilitesi kabul edilen 40 euro karşılığı yabancı para) yatırmaları gerekiyor. Bu adayların, parayı yatırdıkları bankadan alacakları banka çeki ya da dekontu başvuru belgesine ekleyerek, süresi içinde ÖSYM'ye ulaşacak şekilde göndermeleri gerektiği bildirildi.
Başvurma belgelerine TC Kimlik Numarası da yazılıp kodlanacağından, adayların, bu numarayı şimdiden nüfus idarelerinden öğrenmelerinin yararlı olacağı ifade edildi.
2004-Nisan Dönemi Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'nın birinci basamağını oluşturan Yabancı Dil Sınavı, 10 Nisan 2004 Cumartesi günü saat 09.30'da başlayacak. Sınavın bu basamağında başarılı olan adaylar, 11 Nisan 2004 Pazar günü saat 13.30'da başlayacak Bilim Sınavı'na alınacak. Sınavla ilgili ayrıntılı bilgi, sınav kılavuzunda yer alıyor.