'TIR haberi' nedeniyle Cumhuriyet'e 'terör' soruşturması

'TIR haberi' nedeniyle Cumhuriyet'e 'terör' soruşturması
'TIR haberi' nedeniyle Cumhuriyet'e 'terör' soruşturması
Savcılık MİT tırlarıyla ilgili görüntüleri yayınlayan Cumhuriyet gazetesi hakkında 'terör' suçlamasıyla soruşturma başlattı.

RADİKAL – Savcılık MİT tırlarında yapılan aramalarla ilgili görüntüleri yayınlayan Cumhuriyet gazetesi hakkında soruşturma başlattı.

Suriye’ye malzeme taşırken savcılar tarafından durdurulan MİT’e ait tırlarda yapılan aramaların kamera görüntüsü bugünkü Cumhuriyet gazetesi ve internet sitesinde yer almıştı.

2014 yılının ocak ayında, Türkiye ’den Suriye’ye malzeme götürürken Adana ve Hatay’da durdurulan tırlarda silah ve mühimmat bulunduğu belirtilmiş, ancak hükümet ve güvenlik kaynakları “Türkmenlere insani yardım malzemesi taşındığını” öne sürmüştü.

MİT TIR'ları görüntülerine engelleme

Tırlarla silah taşınmasına ilişkin dosya hakkında takipsizlik kararı verilirken, bu tırlara yönelik ihbarlar üzerine operasyonları yapan savcılar ve jandarma yetkilileri daha sonra tutuklanmıştı. İşte o operasyonların savcılık ya da jandarma tarafından yapıldığı sanılan kamera kayıtları ortaya çıktı. Cumhuriyet gazetesinde fotoğrafları, internet sitesinde ise görüntüleri yer alan yer alan kayıtlarda, Jandarmaların savcı nezaretinde tırlardaki konteynerlerin kapaklarını açtıkları görülüyor. Açılan konteyner ve çelik kasalarda, önce bir miktar ilaç bulunuyor. Ancak ilaç kutularının altında havan ve top mermisi ile ağır makineli tüfek mermileri olduğu görülüyor.

YASİN AKAY: MİT TIR'LARI ÖSO'YA GİDİYORDU

Geçtiğimiz günlerde Odatv internet sitesinde yer alan görüntülü habere göre, AK Parti Siirt milletvekili adayı ve AK Parti Dış İlişkiler’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Adana ve Hatay’da durdurulan MİT TIR’larının Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) gittiğini söylemişti.


  http://www.radikal.com.tr/136828313682837

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  gazetecilik - user781727

  Tarafsız, gazetecilik buna denir. Haberle ilgili haberleri bile veremiyorsunuz.

  Cumhuriyete destek - aysekar

  Dogan Haber ajansi olarak Cumhuriyetin verdigi goruntuleri vermeniz gerekir. Cumhuriyetin destege ihtiyaci var. Can Dundarin goruntuleri neden yayinladigina dair gerekceleri kusku goturmez. Dogan Haber ajansinin korkusu ne, kaybedecek neyi kaldi.

  ve? - ocul

  sizden de haberi yayinlamanizi beklerdik. Bekliyoruz hala.

  Herkes konuşur - makul

  Herkes konuşur, iktidarlı parti yapacağını yapar

  Hangi Manşet? - palyanco79

  Cumhuriyet'in haberi Radikal'de yok. Keşke önce o haberi verseydiniz cesur Radikal editörleri.

  Bu kadar olur - user1094552

  Pardon basın özgürlüğü mü demişti birileri !!

  basın özgürlüğü - user1002376

  bu durum, basına yapılan bir darbedir. Bu soruşturmayı yapan savcı ve askerlere yapılan da doğru değildi. Bence silahların gönderilmesi yanlıştı.