'Tiryaki artık buralara dar geliyor'

'Tiryaki artık buralara dar geliyor'
'Tiryaki artık buralara dar geliyor'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ankara ’nın Altındağ ilçesinde katıldığı bir açılış töreninde AK Partili Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin belediyeciliğini överek, “Veysel Tiryaki artık buralara dar geliyor, başka güzel güzel, büyük büyük şeyler de olsun diyorum ama en iyisini Allah bilir” dedi. Altındağ Belediyesi tarafından Gültepe Mahallesi’nde (Çinçin) yapımı tamamlanan kültür merkezinin açılış törenine katılan Arınç, burada yaptığı konuşmada, son yıllarda Altındağ’da yaşanan değişimi fark ettiğini ve çok önemsediğini belirtti. 

‘Kalbimden geçen bu’

Altındağ’ın her yerinde ‘çok akıllı’ bir kentsel dönüşümün yerine getirildiğini belirten Arınç, yerel seçim öncesi ilgi çekici açıklamalar yaptı: “Ben, önümüzdeki seçim için Veysel Tiryaki beyin kararı nedir bilemiyorum ama Altındağ’da yarışacak olan arkadaşlarıma da şimdiden başarılar diliyorum. Çok aday adaylarımız olacaktır. Bunlar arasında bir arkadaşımız üzerinde karar kılınacaktır. O arkadaşımız eminim ki burada şimdiye kadar yapılan hizmetleri daha ileri bir noktaya götürecektir. Bu temennim şüphesiz Veysel bey için de geçerlidir, diğer aday adayları için de geçerlidir. Tabi kalbime sorarsanız, Veysel Tiryaki artık buralara dar geliyor, başka güzel güzel, büyük büyük şeyler de olsun diyorum ama en iyisini Allah bilir. Kendisi neye niyetliyse Allah gönlünde geçeni nasip etsin.” 

2009’da da ismi anılmıştı

Arınç’ın övgüyle bahsettiği Altındağ Belediye Başkanı Tiryaki’nin ismi, bir önceki yerel seçimlerin yapıldığı 2009 yılında da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kulislerde konuşuluyordu.