Tişörtteki kan lekesi de Laz Ziya'ya ait

Tişörtteki kan lekesi de Laz Ziya'ya ait
Tişörtteki kan lekesi de Laz Ziya'ya ait
İstanbul'da öldürülen ABD'li Sarai Sierra'nın katil zanlısı olarak aranan 'Laz Ziya' lakaplı hurdacı Ziya T.'nın, Karabük'teki evindeki yatağın yastığında bulunan kıl örneğinden alınan DNA ile Sarai'nin tırnak arasından alınan doku ve tişörtündeki kan damlasındaki DNA uyuştu

İSTANBUL - Hürriyet Gazetesi’nden Çetin Aydın ’ın haberine göre Polis Kriminal Laboratuvarı, 2 Şubat 2013'te, Cankurtaran'daki tarihi surlarda cesedi bulunan Sarai Sierra'nın tırnaklarının arasında doku örnekleri ve tişörtünde kan damlası tespit etti. Doku örneklerinin ve kan damlasının DNA profili çıkarıldı. Surların yanında yaşayan Mahmut G. polise verdiği ifadesinde, olay günü Ziya T.'yı gördüğünü söyledi. Mahmut G.’nin ifadesinde “Yüzünün iki yanında da tırnak izlerine benzer izler vardı. Ne olduğunu sorduğumda çalılıkların içerisine düştüğünü ve yüzünün çizildiğini söyledi” dedi. surlarda yaşayan Hasan B'de, "Surlarda fotoğraf çekiyordu. Bizi de çekti. 10 dakika sonra surları inleten bir çığlık duyduk" dedi. Polis, Ziya T.'nın olayın ardından surlardan ayrıldığını ve memleketi Karabük'e gittiğini belirledi. Karabük Emniyet Müdürlüğü ile temasa geçildi. İstanbul'dan da bir özel ekip yola çıktı. Ekipler, Ziya T.’nın kaldığı eve ulaştığında, Ziya T.'nin Hatay'a gidiyorum' diyerek evden ayrıldığını belirledi. Suriye 'ye geçmeye çalışıyor

YATTIĞI YATAKTAN KIL ÖRNEKLERİ ALINDI

Özel ekip kısa sürede Karabük'e ulaştı. Olay Yeri İnceleme ekipleri, Ziya T. evde yattığı yataktan kıl örnekleri alındı. Kıl örnekleri ve ağabeyi İbrahim T., kardeşi Hamdi T. ile kızkardeşi Nazmiye Ç'den de kan örnekleri alındı. Kıl ve kan örnekleri Polis Kriminal Laboratuvarı'na aynı gün ulaştırıldı. Kriminal Laboratuvar, kıl ve kan örneklerinin DNA'sını çıkardı. Ziya T.’nın evde yattığı yastığında bulunan kıl örneğinden çıkarılan DNA ile Sierra'nın tırnak arasında bulunan dokuların ve tişörtündeki kan damlasından çıkarılan DNA birebir uyuştu. Kriminal Laboratuvar, henüz bir rapor hazırlamadı ama soruşturmayı yürüten Asayiş Şube Müdürlüğü yetkililerine ilk bulguyarı sözlü olarak ulaştırdı. Yapılan araştırmada, Ziya T.'nın Hatay'da olduğu belirlendi. Hatay'da bulunabileceği bazı yerler basıldı. Ancak bulunamadı. Ziya T.'nın, Suriye'ye geçmeye çalıştığı tespit edildi. T.'nın Suriye'ye kaçmasını engellemek ve yakalamak için takibin sürdüğü bildirildi.


  http://www.radikal.com.tr/112206811220683

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ''Bir insanı öldürmek,bir toplumu öldürmektir;bir insanı kaldırmak,bir toplumu kaldırmaktır.'' - Su Cemre Sim

  Demek ki bizim polisimiz katili buluyor,o halde faili meçhulleri neden bulamıyor?polis teşkilatı,askeriye ,yargı ,sağlık,eğitim gibi temel egemenlik kurumları,gündelik kısır politikalardan uzak tutulmalı.Yeteneğe,bilgiye,dürüstlüğe bakılmalı.Polise tarafsızca,hukuka uygun görevini yapma olanağı verilse,devlet devletliğini yapmış olacak.Ama nerede?İzmir'de parkta oynarken serseri kurşuna kurban giden çocuğun katilini bulan polis,hem bu ülkede birçok cinayeti önler, hem de katillere göz açtırmaz.

  tişörtteki kan lekesi de laz hk. - fgemak

  emperyal güç ABD nin bir insanı nın hayatı ne kadar değerliymiş meğerse suriye sınırında bir bomba patladı onlarca insanımız hayatını kaybetti medyanın ondan bahsettiği yok,medyanın bu haberleri manşetlere taşıması emperyal ABD ye ve onların maşası medyaya karşı duyulan nefreti iyice artırıyor.

  ne mutlu Amerikaliyim diyene - karayel1965

  bu ülkede cok mahsum insanlar öldürüldü kimisinin faili belli oldugu halde faili mechul oldu,gel görki bir Amerikalinin tirnagina yada meteligine zarar gelsin adamlar pesini birakmaz failleri bulur ve yargilar,zararini devlete dahi olsa ödetirir adamlarin hakidir ne mutlu Amerikaliyim diyiyorlarsa. sahi biz ne diye mutluyuz bilen varsa beri gelsin.yurt disinda yasiyanlar daha net bilirler almanyada dönerci cinayetlerinde oldugu gibi hem bizi oldürürler hemde bizi suclarlar neden?cünkü kendi ülkende bille bir kiymeti harbiyemiz yok fransadaki son süikastleride saymadan kapatmiyayim,biz birbirimizi sevip saymazsak katilde icimizden biri olur.kurbanda bizden olur hata yönlendirende bizden olur ama elin yabancinin cok kâri olur.