Tiyatro önünde intihar girişimi

İntihar etmek isteyen bir kişiyi,çevredekiler Şehir Tiyatroları Reşat Nuri Güntekin Sahnesi'nin önünde toplanarak izledi.

İSTANBUL Fatih'te 34 yaşındaki işsiz S.E. çıktığı Bozdoğan Kemeri'nden atlayacağını söyledi. Polis, 1 saat dil dökerek S.E.'yi intihardan vazgeçirdi. Çevredekiler de olup biteni Şehir Tiyatroları Reşat Nuri Güntekin Sahnesi’nin önünde toplanarak izledi.

Unkapanı’ndaki tarihi su kemerine çıkan S.E., İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş 'ın gelmesini istedi. S.E., aksi takdirde intihar edeceğini söyledi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, Atatürk Caddesi'ni trafiğe kapattı. İfaiye ekipleri de S.E.’nin atlama ihtimaline karşı iki branda açtı.

Gömleği ile ayakkabılarını çıkarak aşağı atan S.E., bir süre polis ve itfaiye ekiplerini yanına yaklaştırmadı. Daha sonra itfaiye merdiveniyle yukarı çıkan bir polis memurunun konuştuğu S.E., ikna oldu. İtfaiye merdiveni ile indiren S.E., Fatih Şehit Tevfik Fikret Erciyes Polis Merkezi’ne götürüldü.

S.E., uzun süredir işsiz olduğunu ve 10 bin TL borcu bulunduğunu söyledi ve "Belediyeye gittim, yardım etsinler diye ama kimse yardım etmedi" dedi.


    ETİKETLER:

    Kadir Topbaş