Tiyatrocu Müjdat Gezen Ergenekon Davası'nı izledi

Tiyatrocu Müjdat Gezen Ergenekon Davası'nı izledi
Tiyatrocu Müjdat Gezen Ergenekon Davası'nı izledi
Silivri'ye gelerek Ergenekon Davası'nın izleyen tiyatrocu Müjdat Gezen, duruşma salonu önünde yaptığı basın açıklamasında tutuklu sanıklar Mustafa Balbay, Tuncay Özkan ve Doğu Perinçek ile görüştüğünü söyledi

İSTANBUL - Ergenekon Davası'nın tutuklu sanığı İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile bugün cezaevinde uzun süre görüşme fırsatı bulduğunu belirten Gezen, Perinçek'in eski arkadaşı olduğunu ve çokta özlediğini dile getirdi. Gezen, " Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay ile duruşma salonunda bağırarak duruşmaya verilen arada konuştum. Mustafa Balbay, güzel bir oyun yazmış, Rutkay Aziz, Levent Kırca ve benim gibi tiyatrocuların oynamasını istiyordu. O konu için geldim tam görüşemedik. Avukatı benim getirdiğim haberleri ona iletecek" diye konuştu.

‘BANA DOKUNUYOR BU İŞLER’

Duruşmayı da izlediğini söyleyen Gezen, sözlerini şöyle tamamladı:

Güzel, iyi duruşmaların olduğu ya da duruşmaların hiç olmadığı günler diliyorum Türk toplumu için. Bunlar artık biran evvel yeni bir anayasayla mı, yeni bir düzenlemeyle mi, nasıl olacaksa... Özgürlüğün ne demek olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama özgürlüğün olmadığını ben 12 Eylül 'de ve daha evvel ve daha sonra yatmış olmaktan dolayı çok iyi biliyorum. Onun için bana dokunuyor bu işler."(dha/Serpil Kırkeser)


  http://www.radikal.com.tr/113124411312444

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AMA DEMEK GELIYOR ICIMDEN - Kara Ismail

  Amalar, fakatlar cogu hallerde cok gercekci olmuyorlar.. Fakat burada AMA demek geliyor icimden.. Islerin 'normal'gittigi donemlerde insanlarin nerede durduklari,gucluden mi, gucsuzden mi yana olduklari pek belli olmaz!.. Fakat oyle olaylar yasanir ki;ornegin 12 Eylul cuntasi,veya Kurt meselesi, yahut Ismail Besikci hadisesi gibi.. Buralarda taraf olmak, "ben 12 eylul'un insanlik disi saldirilarina karsiyim" diyebilmek mesala... Ismail Besikci'nin siyasi dusuncesini begenmeyebilirsiniz; fakat onun dogru bildiklerini ozgurce savunmasina sessiz kalmamalisiniz eger kendinize; demokratim, aydinim diyorsaniz!.. Sonra,Kurt meselesinde Kurtlere diski yedirilmesine,bir gece vakti insanlarin evinden alinip goturulmesine sessiz kalip; bugun ozgurluk ve demokratlik taslarsaniz olmaz!.. Iste burada insan ama diyerek baslamak istiyor.. Ama KCK'den tutuklananlara sessiz kaliyorsunuz!.. Ama,Istanbul'un gobeginden alinip goturulup oldurulen Kurtlerin olayina sessiz kaliyorsunuz!.. Ama, Istanbulda Kurtlerin gazeteleri bombalanirken sessiz kaliyorsunuz!.. Amalar uzatilir... Sorun boyle olunca;ben sana guvenemiyorum.. Demokratligin kriteri;hic begenmedigimiz insanlarin, hatta karsit oldugumuz insanlarin da fikir ozgurluklerini savunmaktir.. Demokratlik;yalniz bizim gibi dusunenlerin degil, bize karsi olanlarin da orgutlenme,ifade ve siyasi ozgurluklerini savunmaktir!.. Yani uzun lafin kisasi, demokratlik; sadece Cumhuriyeti savunanlarin ozgurluklerini savunmak degildir, duzene karsi olanlarin da fikirlerini savunma ozgurluklerini savunmaktir!..

  kolay gelsin - Ohannes

  Müjdat bey bu ülkenin dogusunda 5 bin köy yakildi yikildi, onbinlerce insan yerinden yurdundan edildi, onbinlercesi faili mechul denilen bir sistem ile öldürüldü. Iskencehanelerde sakat birakilanlari ve gerisini saymiyorum..bir gün bunlari merak ettin mi, cok sevdigin ülkenin dogusunu hic sevdin mi, ziyaretine gidip o usta mizahin ile ne oluyor be burda kardesim dedin mi? Cagdaslik, laiklik ve demokratlik nedir bize bir daha anlatirmisin ??

  Müjdat gezen ve arkadaslari - Karliova

  Müjdat gezen hele bir halkin arasina katil Ergenekon disinda seni seven kac kisi var Sende perincek gibi siyasete atil bagimsiz olarak bakalim sana oy veren kac kisi cikacak

  Yeter artik - stoll

  Müjdat gezenin politik düzeyi derinligi bu tarz olaylari analiz etmeye yetmez.Gezen beye soruyorum.bu memlekette 18000 faili mechul nasil islendi.5000 köyü kim yakti yikti.onlarca bankanin icini kim bosaltti.bankalar sirketler adeta bir kalkan olarak hic bir meziyetleri olmadiklari halde bazi emekli genarelleri neden yönetime aldilar.mesela mustafa balbayin darbenin alt yapisini hazirlamak amaciyla askerlerle olan dialoguna ne diyor.Mehmet haberalin iskence gören yaralanan,ölüm derecesinde olan tutuklulara bir doktor olarak saglam raporu vermesine ne diyor? hadi buyurun müjdat bey demokratliginizi kanitlayinda bizde size inanalim.