Tiyatrocu Müjdat Gezen Ergenekon Davası'nı izledi

Tiyatrocu Müjdat Gezen Ergenekon Davası'nı izledi
Tiyatrocu Müjdat Gezen Ergenekon Davası'nı izledi
Silivri'ye gelerek Ergenekon Davası'nın izleyen tiyatrocu Müjdat Gezen, duruşma salonu önünde yaptığı basın açıklamasında tutuklu sanıklar Mustafa Balbay, Tuncay Özkan ve Doğu Perinçek ile görüştüğünü söyledi

İSTANBUL - Ergenekon Davası'nın tutuklu sanığı İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile bugün cezaevinde uzun süre görüşme fırsatı bulduğunu belirten Gezen, Perinçek'in eski arkadaşı olduğunu ve çokta özlediğini dile getirdi. Gezen, " Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay ile duruşma salonunda bağırarak duruşmaya verilen arada konuştum. Mustafa Balbay, güzel bir oyun yazmış, Rutkay Aziz, Levent Kırca ve benim gibi tiyatrocuların oynamasını istiyordu. O konu için geldim tam görüşemedik. Avukatı benim getirdiğim haberleri ona iletecek" diye konuştu.

‘BANA DOKUNUYOR BU İŞLER’

Duruşmayı da izlediğini söyleyen Gezen, sözlerini şöyle tamamladı:

Güzel, iyi duruşmaların olduğu ya da duruşmaların hiç olmadığı günler diliyorum Türk toplumu için. Bunlar artık biran evvel yeni bir anayasayla mı, yeni bir düzenlemeyle mi, nasıl olacaksa... Özgürlüğün ne demek olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama özgürlüğün olmadığını ben 12 Eylül 'de ve daha evvel ve daha sonra yatmış olmaktan dolayı çok iyi biliyorum. Onun için bana dokunuyor bu işler."(dha/Serpil Kırkeser)