TMMOB: AKP faturayı bize kesmeye çalışıyor

TMMOB: AKP faturayı bize kesmeye çalışıyor
TMMOB: AKP faturayı bize kesmeye çalışıyor
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Başkanı Mehmet Soğancı, "Biz anladık, AK Parti faturayı bize kesmeye çalışıyor. torbadan TMMOB çıkmaz" dedi.

ANKARA - TMOBB Ankara Şubesi önünde toplanan Birlik üyesi grup ellerindeki döviz ve pankartlarla yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında sloganlar atan grup, alkışlar ve ıslıklar eşliğinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ulaştı.

Grup adına basın açıklaması yapan Soğancı, torba yasa teklifi ile yapılan düzenlemenin " Türkiye 'nin yağması için altın vuruş" olduğunu öne sürdü.

AK Parti hükümetinin, yasayı onaylarak kıyıları, meraları ve ormanları talana açtığını iddia eden Soğancı, şunları söyledi:

"Biz anladık, AK Parti faturayı bize kesmeye çalışıyor. Torbadan TMMOB çıkmaz. Gezi Parkı direnişinde yaptıklarınız yanınıza kalmaz. Arkadaşlarımız, Türkiye'nin her yerinde sokaklarda. Kurtuluş yok, ya tek başına ya hep beraber."

Basın açıklamasının ardından gruptakiler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kapısının önüne siyah çelenk bıraktı. Eyleme, CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu ve Yakup Akkaya ile CHP Milletvekilleri İzzet Çetin, Süleyman Çelebi ve Musa Çam da destek verdi. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/114128211412825

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TMMOB u tanımadan konusanlar... - orhan keskinler

  Bir arkadas carpik kentlesme ile ilgili bir yorum yapmis!!! Sunu unutmayınız ki TMMOB'un carpik kentlesmenin onune gecme cabalarina ragmen kentler bu hale geldi. Actigi davalar olmasa kazanarak engelledigi sacmaliklar olmasa daha ne olurdu allah bilir. Kendisine sorarim meslegi nedir diye. Muhendis ya da mimar degilse yaptigi yoruma zaten bir yorumum yok. Eger oyle ise once kendi odanı iyi tanı arkadasim diyorum.

  İtiraz etmiyorsan varsın. - berham

  Konuşuyor ve fikir üretiyorsanız suçlusunuz istedikleri bu amaç düşünmeyen koyun sürüsü elde etmek.İtiraz edenin yaşama hakkı elinden alınıyor.Her şey pasif duruma getiriliyor.Siz istediğiniz kadar insanları bastırın biz bir ölür bin çoğalırız.Düşüncenin önünde hiçbir kuvvet dayanamaz yeter ki düşünelim.

  ne mutlu TÜRK'üm diyene - kizil1984

  ne demişti başbakan, taraf olmayan ber-taraf olur, tmmob taraf olmayınca ber-taraf oldu, memlekette torba yasaya girecek hiç sorun kalmadı mı

  ISTANBULU DUNYANIN EN CARPIK YAPILANAN SEHRI YAPAN MIMAR VE MUHENDISLER - Equalizer001

  TMMOB: ?AKP faturayı bize kesmeye çalışıyor? AKP Hukumeti siz Mimar ve Muhendisler Odasina Istanbulu dunaynin en carpik yapilanan sehri yaptiginiz icin faturayi coktan kesmeli idi ama kismet, sizlerin Anarsik ortam yaratarak Hukumeti devirmeye kalkanlara destek verme zaminina denk geldi. Sokakta gobek atmadan once bir goz kirpisi kadar durun ve dusunun; secilmis bir hukumeti siddet ve cebir yolu ile devirmeye kalkanlara destek vermenin en hafif cezasi ne olabilir? Sizin deyimiz ile bu daha baslangic. Yakinda odanizi harekete geciren Agir Abileriniz de yakalanip Adalete teslim edilecek. Tabi, Yurtdisina kacmadilarsa.

  Haberin içeriğini anlayan varmı? - velmas75

  TMMOB nın yaptığı açıklama ne üzere yapılmış! Gürsel Tekin nin ne işi var orada! Hükümeti suçlamak kolay. Benim gibi vatandaşa izah edin meseleyi.