Today's Zaman'dan Barlas'a çarpıcı yanıt

Today's Zaman'dan Barlas'a çarpıcı yanıt
Today's Zaman'dan Barlas'a çarpıcı yanıt
Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas'ın dünkü Sabah gazetesinde yayınlanan ve Today's Zaman gazetesini sert ithamlarla eleştirdiği yazısına çarpıcı bir yanıt geldi.

Radikal.com.tr - Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas'ın dünkü Sabah gazetesinde yayınlanan ve Today's Zaman gazetesini sert ithamlarla eleştirdiği yazısına çarpıcı bir yanıt geldi.

Barlas, The Times'ta yayınlanan ve Başbakan Erdoğan 'a yönelik ağır suçlamaların yer aldığı ilanın Today's Zaman'da da yayınlanabileceğini öne sürdüğü yazısında, İngilizce yayın yapan gazetenin hükümete dönük eleştirilerine ağır ithamlar yöneltilmişti. Barlas yazıda Today's Zaman gazetesine sert eleştiriler sıralayarak, "Hatırlarsınız... Bir dönemde 'Avrupa Birliği'ne giden yol Diyarbakır'dan geçer' denilmişti. Acaba şimdi de bazıları 'Alternatif iktidara giden yol Pensylvannia'dan geçer' diye mi düşünüyor. AK Parti 'ye öfkeli veya bu iktidara alternatif arayan kim varsa, mutlaka Fethullah Gülen'i ziyaret ediyor" diye yazmıştı.

İşte Barlas'ın bu yazısına Today’s Zaman cephesinden sıra dışı bir yanıt geldi.

Mehmet Barlas'ın yazısının tam metnini İngilizce’ye çevirerek, dün gazetenin internet sitesinde bugün ise kağıt nüshada yayınlayan Today's Zaman, mesajını ise bu yazının sonuna iliştirdiği bir notla verdi.

Today’s Zaman editörlerinin kısa notunda şöyle yazıyordu:

"Mehmet Barlas, geçtiğimiz günlerde düşünceleri hükümetle uyuşmayan ombudsman'ını (Yavuz Baydar) kovan Sabah gazetesinin başyazarıdır"!


'Alternatif iktidar'a giden yol Pensylvannia'dan mı geçiyor?


  http://www.radikal.com.tr/114426711442676

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kapak gibi sanki - berlin1355

  Mehmet BARLAS Cumhuriyet ekolünde yetişmiştir. Sonra tabiri caizse Özal'ın adamı olmuştur. Akçeli işleri sever. Her devrin adamı olmayı iyi becerir. O kadar parası ve vakti olmasına rağmen gerçek bir entelektüel olamamasının sebebini, para için takılmak zorunda olduğu çevrelerin yetersizliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Velhasıl kelam Nurcuları da sevmiyorum ama Barlas'a verilen cevap çok hoş olmuş.

  evlerinde pjamalarla devleti yönettiler - demlicay2011

  hala bir de çıkıp yandaşlık yapıyorlar. ne ala. insanın utanası gelir. hiç mi akıl yok zannediyorlar bu millette. radikalde toz kondurmuyor bu zata pijama dedimi kırpıyor.

  Today's Zaman. - Clear

  Sn.Mehmet Barlas'ın -sizin bilmediğiniz ya da araştırmaya zahmet etmediğiniz veya belki de dilinizin varmadığı ya da söylemesi işinize gelmediği- bir yanı daha vardır.Yaklaşık 30 yıldır,her iktidar dönemimde,popülaritesinden hiçbir şey kaybetmemiş,hatta aşırı solcu bir ünlü pedagoji profesörümüzün(Hacettepe Üniversitesi) bile kendisini tercih ederek ve seçerek,ortaklaşa ve sürekli(yılları alan)TV programı düzenlediği,o derece demokrat ve o derece kültürlü bir hukukçu gazetecimizdir.Bugüne dek "İn" idiydi de,şimdi mi "Out" ya da "Tu kaka" oldu? Yardımcı olabildiysek ne ala,teşekküre değmez,You're wellcome!

  Bi dakka.. - testereci

  AKP'ye istemeyen herkes Pennslyvania'yı ziyaret ediyormuş falan filan...Daha yenilerde Bülent Arınç Fetullah Gülen'e resmi ziyarette bulunup güven mektubunu sunmadı mı Bay Barlas? Arınç da muhalif mi?? Sen şimdilerde yazdığın Sabah gazetesinin nasıl "proje kredisi" tezgahı ile kamu bankalarından alınan paralarla birilerinin sesi haline getirildiğinden de bahsetsene!!Yerse yani!!!

  Vayy. - ganjml

  Ne günlere kaldık,yobazlıkta yarışan akp ile cemaat şimdi birbirlerine demokrasi dersi veriyor,hele de hele,liberaller mi dediniz,ee tabiki iki tarafın da tetikçiliğini yapıyorlar.Ayrıntılar için bakınız:Hükümet cephesinde Rasim ozan kütahyalı,Mehmet Barlas;Cemaat cephesinde Etyen Mahçupyan,Şahin Alpay.

  amiyane tabirle söylüyorum - ehli-keyf

  ayarı vermişler