Tokat iki kez sallandı

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde 25 dakika arayla meydana gelen 4.7 ve 4.9 büyüklüğünde depremler paniğe yol açtı.

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde 25 dakika arayla meydana gelen 4.7 ve 4.9 büyüklüğünde depremler paniğe yol açtı.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan bilgiye göre, saat 12.00’de merkez üssü Reşadiye ilçesi olan ilk depremin büyüklüğü 4.7 olarak ölçüldü. Tokat ve çevre ilçelerde de hissedilen depremde bazı evler hasar gördü. Deprem nedeniyle Reşadiye’de vatandaşların evlerini terk ederek sokaklara çıktığı bildirildi.
Tokat Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu, Reşadiye’de saat 12.00’da yaşanan depremden 25 dakika sonra 4.9 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiğini bildirdi. İlçede kriz merkezi oluşturduklarını belirten Nasuhbeyoğlu, "İlk belirlemelere göre depremde ölen ya da yaralanan yok. Ancak biz Tokat’ta toplantıda olan kaymakamımızı ve sivil savunma müdürümüzü bir vali yardımcısı eşliğinde derhal bölgeye gönderdik. Gelişmeleri takip ediyoruz" dedi.

OKULLAR TATİL

Reşadiye'de meydana gelen depremler nedeniyle ilçedeki ilköğretim okulları ve liselerde eğitime öğleden sonra ara verildi. İlçe Kriz Merkezi’nden yapılan açıklamada, öğle saatlerinde merkez üssü Reşadiye olan 4.7 ve 4.9 büyüklüğündeki depremlerde, ilçe merkezi ve köylerde can ve mal kaybı olmadığı bildirildi. Bazı köylerde samanlıkların yıkıldığı, binalarda da küçük çatlaklar meydana geldiği belirtilirken, deprem nedeniyle ilçede ilköğretim okulları ve liselerde eğitime öğleden sonra ara verildiği ifade edildi.
Açıklamada, Sivas’ın Koyulhisar ilçesi Sugözü Köyü Kuzulu Mezrası’ndaki heyelan bölgesinde görev yapan Sivas Sivil Savunma Müdürlüğü’ne ait 13 kişilik ekibin de Reşadiye’de hazır bekletildiği kaydedildi.


    http://www.radikal.com.tr/7458287458280

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.