Tokat valisi: Çocuklarınıza uyduruk isimler koymayın

Tokat valisi: Çocuklarınıza uyduruk isimler koymayın
Tokat valisi: Çocuklarınıza uyduruk isimler koymayın
YGS'de Türkiye 10'uncusu olan Emsal Aydoğdu'yu makamında kabul eden Tokat Valisi Taşkesen, Emsal'in ismini beğenerek, "Çocuklarınıza isim koyarken çok dikkat edin. Öyle uyduruk gaydırık isimler koymayın" dedi.

TOKAT - Tokat Valisi Mustafa Taşkesen, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda ( YGS ) 496 puan alarak Türkiye 10'uncusu olan Tokat Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi öğrencisi Emsal Aydoğdu'nu ailesi ile birlikte makamında kabul etti.

Ziyarette yer alan İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Aydoğdu'nun matematik ve fen bilgisinde yer alan 80 sorunun tamamına doğru cevap verdiğini söyledi.

İSMİNİ BEĞENDİ
Vali Mustafa Taşkesen ise başarılarından dolayı Emsal Aydoğdu'yu tebrik ederek, "Üniversiteye yerleşmesinde de emsal olur hem arkadaşlarına emsal olur" dedi. Öğrencinin isminin beğenen Vali

Taşkesen, şöyle konuştu:
"Çocuklarınıza isim koyarken çok dikkat edin. Öyle uyduruk gaydırık isimler koymayın. Bak bu kızımızın adı Emsal. 'Emsal' koymuşuz bakın emsal olmuş. İsmiyle müsemma olmuş, ismini yaşatmış. Emsal demek örnek demek. Kendisi de Tokat'ta örnek oldu. Siz de güzel isimler koyun, çünkü isimler insanların yaşantılarında önemli bir yer edinirler. Öyle annenin baş ismi, babanın son harfi bilmem ne ile uyduruk isimler koymamalarını tavsiye ediyorum."

Vali Taşkesen, ardından Emsal Aydoğdu'ya çeşitli hediyeler sundu.

DHA - Fatih YILMAZ