Tokat'ta kaybolan 2 çocuktan haber yok

Tokat'ta kaybolan 2 çocuktan haber yok
Tokat'ta kaybolan 2 çocuktan haber yok
Reşadiye'de dün öğle saatlerinde evden çıkan 5 ve 8 yaşlarındaki iki çocuk tüm arama çalışmalarına karşın halen bulunamadı. 100 kişilik bir arama timi kurulurken, Samsun'dan da termal iz süren köpekler getirildi.

RADİKAL - Tokat’ın Reşadiye ilçesinde dün öğle saatlerinde oyun oynamak için dışarıya çıkan 8 yaşındaki Bayram Erol ve kuzeni 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı evlerine dönmeyince yakınları durumu polise bildirdi. Dün yapılan arama çalışmalarından sonuç alınamazken, Tokat Valisi Cevdet Can, iki çocuğun bulunması için çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Gittikleri istikamette 6 ayrı noktaya bakıldı. Babalarıyla gittiklere yere bakıldı. Çocuklarla balığa giderlermiş. Devletimiz A’dan Z’ye tüm ekiplerini, tüm imkanları seferber etti” dedi.

Vali Can, gazetecilere yaptığı açıklamada, kaybolan çocukların bulunması amacıyla emniyet, jandarma, AFAD ve vatandaşların katılımıyla Reşadiye ilçesinde 100 kişilik arama ekibi kurduklarını söyledi.

Bugün 06.30 itibarıyla çalışmalara yeniden başlandığını anlatan Can, ayrıca Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile irtibata geçtiklerini, Ankara ve Samsun’dan gelen termal iz süren köpeklerle profesyonel arama ekiplerinin Reşadiye’ye ulaşmak üzere olduklarını bildirdi.

BİRKAÇ GÖRÜNTÜ VAR

Aramaların yoğun şekilde sürdüğünü dile getiren Can, “Devlet şu anda tüm imkanlarını seferber etti. İnşallah mutlu bir sonla, güzel bir haberle yılbaşını karşılarız” ifadesini kullandı.

Can, ailelerin çok üzgün olduklarına işaret ederek, şunları kaydetti: “Birkaç görüntü var. Dün saat 12.00 civarında çocuklar, gidiş istikametinde el ele tutuşmuşlar. Gittikleri istikamette 6 ayrı noktaya bakıldı. Babalarıyla gittiklere yere bakıldı. Çocuklarla balığa giderlermiş. Devletimiz A’dan Z’ye tüm ekiplerini, tüm imkanları seferber etti. Hummalı bir çalışma devam ediyor. Yılbaşına güzel bir haberle girilmesini umuyoruz.”

AA