TOKİ konutlarında işçilere dayak

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde yaptırılan Burgazkent konutlarında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı.

KIRKLARELİ - Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde yaptırılan Burgazkent konutlarında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı. Polis ve jandarma eyleme sert müdahelede bulundu, beş işçi yaralandı, 10 işçi gözaltına alındı.
Lüleburgaz 8 Kasım Mahallesi'nde yüklenici firma Özyapı Şirketi'nce inşaatı süren 850 konutun bulunduğu alanda, dün yaklaşık 150 işçi maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle toplandı. Bunun üzerine firma yetkilileri polis ve jandarmaya haber verdi. Olay yerine gelen çok sayıda jandarma ve polis ekibi coplarla ve biber gazıyla işçilere müdahale etti. Beş işçi çeşitli yerlerinden hafif şekilde yaralandı, 10 işçi gözaltına alındı. Yaşanan olayların ardından şantiye Lüleburgaz Kaymakamı Lütfullah Gürsoy işçilerle konuştu ve sakinleştirmeyi başardı. Yaklaşık üç aydır maaşlarını alamadıklarını söyleyen işçilerden bazıları eşyalarını toplayarak şantiyeyi terk etti. Firma yetkilileri ise konu hakkında açıklama yapmak istemedi.