TOKİ kurasında kalp krizi geçirdi

TOKİ kurasında kalp krizi geçirdi
TOKİ kurasında kalp krizi geçirdi
TOKİ'nin Kırıkkale'de yaptığı 174 konutun kura çekiminde heyecanlanan 50 yaşındaki Sabri Karamehmetoğlu tribünde kalp krizi geçirdi.

KIRIKKALE - Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kırıkkale’de yapılan 174 konutun hak sahipliği ve konut belirleme kuraları çekildi. Kura çekimi sırasında büyük heyecan yaşayan 50 yaşındaki Sabri Karamehmetoğlu tribünde fenalaşıp koltuğa yığıldı. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Karamehmetoğlu’nun adı, hastaneye kaldırıldıktan sonra kurada çıktı. Ailesi, iyi haberi vermek için Karamehmetoğlu’nun yoğun bakımdan çıkmasını bekliyor.
Kırıkkale 17 Ağustos Spor Salonu’nda düzenlenen TOKİ konutlarının kura çekim törenine Vali Vekili Yusuf Ziya Karacaev, Belediye Başkanı Veli Korkmaz, Gençlik Hizmetleri ve Gençlik Spor Müdürü Rifat Ünlü , Başbakanlık TOKİ Finansman Uzmanı Mehmet Öç, TOKİ görevlileri ve vatandaşlar katıldı. Noter huzurunda yapılan kura çekilişine, 1 şehit yakını, 5 gazi ve 26 engellinin yanı sıra 333 kişi katıldı. Kura çekiminde şanslı olanlar sevinirken, adları çıkmayanlar ise üzüntü yaşadı.
Bu sırada Sabri Karamehmetoğlu, konut kurası çekmek için tribünde sıranın kendisine gelmesini beklerken fenalaşıp yere yığıldı. Salonda bulunan ve daha sonra gelen 112 Acil Servis ekiplerinin ilk müdahalesinden sonra ambulans ile Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’ne kaldırılan Karamehmetoğlu’nun kalp krizi geçirdiği belirlendi. Doktorların müdahalesi sırasında kalbinde de stent takılı olduğu tespit edildi. Karamehmetoğlu, hayati tehlikesinin bulunduğu gerekçesiyle hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.
Bu arada salondaki kura çekimi de verilen aranın ardından devam etti. Sabri Karamehmetoğlu adına bir TOKİ yetkilisi kura çekimini yaptı. Çekiliş sonucunda, Karamehmetoğlu’na TOKİ konutları 4’üncü Blok zemin kat 4 numaralı daire çıktı. Bu haber , hastanedeki aileye ulaştırıldı. (Erhan GÖĞEM/DHA)