TOKİ mağdurları AKP seçim merkezini bastı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) Eskişehir'de yaptırdığı Sıraevler konut projesinde iki yıldır evlerini teslim alamayan bir grup vatandaş, AKP seçim merkezini bastı.

ESKİŞEHİR - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) Eskişehir'de yaptırdığı Sıraevler konut projesinde iki yıldır evlerini teslim alamayan bir grup vatandaş, AKP seçim merkezini bastı.
Tepebaşı Belediyesi ile TOKİ tarafından Otogar yanında 2005 yılında yapımına başlanan 644 konutluk Sıraevler konutlarının zamanında bitirilmemesine tepki gösteren yaklaşık 50 kişi, Atatürk Caddesi'ndeki AKP Seçim Koordinasyon Merkezi'ne gitti. Merkezde görüşecek yetkili bulamayan vatandaşlar, 2005 Kasımı'nda teslim edilmesi gereken evlerinin henüz tamamlanmadığını belirterek, şunları söylediler: "Konutları yapan müteahhidin anlaşması fesholdu. Bir başka müteahhit ile anlaşıldı. Yeni müteahhit konutlarda ayıplı malzeme ve kötü işçilik kullandı. Evleri bu haliyle bile teslim etmiyorlar. Her teslim süresi geldiğinde 20 gün daha uzatıyorlar. Biz devlete güvenerek bu konutlara girdik. Bunlar Başbakanlığa ait konutlardır. Evlerimizin bir an önce bitirilmesini istiyoruz."