@idrisemen

TOMA sözleşmeye uymadı

TOMA sözleşmeye uymadı
TOMA sözleşmeye uymadı
Polislerin önünde 'engelli hakları sözleşmesini' okuyan vatandaşa da müdahale edildi.
Haber: İDRİS EMEN - idris.emen@radikal.com.tr / ArşiviTaksim’de bir engelli TOMA'nın önünde durarak polislerle karşı karşıya geldi.

Vatandaş, engelli hakları sözleşmesini okuyarak “Bunu ben değil devlet kabul etti. Buradaki sözleşmeye göre hiçbir polis müdahale edemez” dedi. Ancak vatandaş müdahaleden etkilenmekten kurtulamadı.


Türkiye tarafından da imzalanan toplam 50 maddeden oluşan sözleşme , taraf olan devletlere, engellilere karşı ayrımcılığı ortadan kaldırmak ve onların yaşam standartlarını yükseltmek gibi yükümlülükler getiriyor.


  http://www.radikal.com.tr/114074311407434

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  @aliceylan - queerestofthequeer

  Haklısınız sayın aliceylan. Engelliler de dövülmeli, yerlerde sürüklenmeli, öldürülmeli elbette. Ama acilen zihin engellilerin oy vermesi yasaklanmalı - her ne kadar kulağa ayrımcı gelse de pek faşizan bir tavırla bunu da savunabilirsiniz. Hatta mümkünse online olarak gazetelerde yorum yapması ya da toplumsal konularda konuşması da yasaklansın. Ne dersiniz? Hoş olmaz mıydı?

  devletin imkanlari - Alparslan1453

  devletin imkanlarini sonuna kadar kullan. Ve devlete isyan et. oh ne ala. haram olsun

  adalet? not found - yaren__

  (basın açıklaması haktır ve izin gerektirmez)müdahalenin kendisi zaten adaletsiz, buna sözü olmayanlar adaletten bahsedince çok samimi durmuyor.

  bence - aliceylan

  bence engelli vatandaslara ayirim yapilmamali. onlara da müdahale edilmeli. aksi durum adaletli olmaz.