TOMA'larla dans!

TOMA'larla dans!
TOMA'larla dans!
Ankara'da dün gece düzenlenen eylemlerde Ali İsmail Korkmaz'ın ölümü protesto edildi. Kennedy Caddesi'ndeki eylemde bazı kadın eylemciler TOMA'ların önünde dans etti.

ANKARA - Ankara Kennedy Caddesi'nde Gezi eylemleri devam ediyor. Ali İsmail Korkmaz'ın öldürülmesini protesto etmek için gece yarısı Kennedy Caddesi'ni trafiğe kapatmak isteyen gruba polis müdahale etti. Bazı kadın eylemcilerin TOMA'ların önünde dans etmesi de dikkat çekti.

Gece yarısı Kennedy Caddesi'nde toplanan gruba polis dağılmaları yönünde uyarıda bulundu. Buna rağmen yolu trafiğe kapatmak isteyen gruba polis tazyikli suyla müdahale etti.
Ara sokaklara dağılan gruba biber gazı da sıkılarak tekrar toplanmalarına izin verilmedi. Bir süre sonra eylemciler dağıldı. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/114162011416208

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İsakent projesi - Pe@ce

  Sen önce Türkçe'yi adam gibi yazmayı öğren; Radikal iyilik yapmış da yayınlamış yorumunu, yoksa en doğrusu seni ilkokul sıralarında yeniden görmek olurdu. Sen Allah'ına söyle de bana hidayet ihsan eyleyinceye kadar önce senin gibi kullarına biraz akıl bahşetsin. Saygıya gelince; eli kanlı iftar masalarında cirit atanlar ben değilim. Aleviliği yuhalatan da, katilleri kollayan da senin Başbakan'ın. Ağzınızdan Allah lafı düşmese de siz kula kulluk eder olmuşsunuz; kulluk ettiğiniz kulun da dini de imanı da yeşil sermayenin paraları!

  pe@che sakin yigidim - isakent

  senin neye inandığın seni ilgilendirir allah hidayet nasib etsin yinede saygıdan anladığınız bumu aslında hepimiz gayenizi çok iyi biliyoruz ramazan girdi hamam soğumasın gündem değişmesin derdiniz o

  ALİ İSMAİL KORKMAZ'IN ÖLÜMÜNÜ PROTESTO - UYİ35

  19 yaşında dövülerek öldürülmüş bir insanın ölümünü protesto için toplandıktan sonra dans etmek absürt olmuş, hele ki failler henüz bulunmamışken. Bence enerjilerini daha çok faillerin bulunması için davayı yakından takip ederek harcasalar iyi olur.

  mübarek olsun ne diyeyim - isakent

  gelen beğenilere bakarak biz hakkaten böyle bir toplummuşuz ama benim haberim yokmuş pardon

  Dininiz sizin olsun! - Pe@ce

  Ramazan kişinin kendisini bağlar genç; orucunu tut, namazını kıl, sahuruna kalk, iftarını yap... Dinin ne diyorsa yap, ama lütfen artık kapa çeneni; saygı duyuyorum, ama inanmıyorum senin Allah'ına da Peygamber'ine de, Din'ine de, kitabın Kur'an'a da, Ramazan'ına da Kurban'ına da, Kandil'ine de, Sûre'ne de, Ayet'ine de, Hadis-i Şerif'ine de... İnanmıyorum, inanmak zorunda da değilim; ister dans ederim, ister müzik dinlerim, ister bira ister ayran içerim. Bırakın artık yakamızı; senin dinin seni bağlar benim dinsizliğim, ateistliğim beni. Sen ister Mekke'ye git, ister tekkeye; nasıl bu beni ilgilendirmiyorsa ben de artık seni ilgilendirmek istemiyorum!

  Ramazan? - ferfecir00

  Emma Goldman ?Dans edemediğim bir devrim, devrim değildir? demiş, ne de güzel demiş. Birde dans etmenin ramazanla alakası nedir ben onu anlayamadım? Ramazan ayında polisin iftar açan halka saldırmasına ne diyor bu esamenin sahipleri acaba?

  vay - isakent

  ramazan günü yapılan hareketlere bak yakışıyormu biz böyle bir toplummuyuz ne oldu bize