Topbaş: Bir durak yeri bile değişse halka sorulacak

Topbaş: Bir durak yeri bile değişse halka sorulacak
Topbaş: Bir durak yeri bile değişse halka sorulacak
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Bundan sonra bütün projeler halka anlatılacak ve görüşleri alınacak. Bir otobüs durağının yeri bile değişse halka sorulacak. Yol ve güzergah değişikliğiyle ilgili bilgi verilecek" dedi.

Radikal.com.tr - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gezi Parkı ile açıklamalarda bulundu. 

Belediyenin olaylardaki zararının 60 milyon lira civarında olduğunu söyleyen Topbaş'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Taksim Meydanı’nın daha nezih olması için çalışmalar devam ediyor. Otobüs peronları olmayacak. Sıkıntıları el birliğiyle İstanbullularla birlikte aşacağız.

"300’e yakın sanatçı, mimar ve STK temsilcileriyle görüştüm, bunu medyaya yansıtmadım."

"Olayların ilk gününde yüzde 95’i ağaçların sökülmeye başlandığını, Topçu Kışlası’nın inşaatına başlandığını zannettiler. Demek ki algı yönetiminde eksiklik olmuş, başka yanlışlar var."

"Bu hafta içinde turizm sektörü temsilcileri ile görüşeceğiz. Çeşitli ülkelerin belediye başkanlarına STK’larına da mektup göndereceğim."

"Bütün projeler halkla paylaşılacak, halka anlatılacak ve görüşleri alınacak. Bir otobüs durağının yeri bile değişse halka sorulacak. Yol ve güzergah değişikliğiyle ilgili bilgi verilecek."

(Gezi Parkı'nda çadırların yakılması) "4 zabıta memuru açığa alındı, taşeron 3 zabıta memurunun iş akdi feshedildi."

Gezi Parkı'ndaki çalışmalarla ilgili de bilgi veren Topbaş, 1000 personelle çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini ve 129 büyük ağaç dikiminin yapılacağını kaydetti