Topbaş 'kırmızı sokağı' iade etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar Belediyesi'nin içki yasağıyla ilgili 'kırmızı sokak' uygulama kararını dün iade etti.

İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar Belediyesi'nin içki yasağıyla ilgili 'kırmızı sokak' uygulama kararını dün iade etti. Topbaş, "Üsküdar'da, büyükşehrin ilgi alanlarını içine alan bir düzenleme çalışması yapılmış. Geçmişte mülki amirliklerin yaptığı bir düzenlemeyi tekrar göndermişler. Biz kararın yasal prosedüre uygun hale getirilmesi için bir düzenleme yapılmasını istedik. Yasanın verdiği doğrultuda bir çalışma yapılması gerekir" dedi.
Üsküdar Belediye Başkanı Mehmet Çakır ise şunları söyledi: "Vatana hayırlı olsun. Takdir onun. Yasal her şeye saygılıyız. Yeni süreçte nasıl bir uygulama olacak bilmiyorum. Beklemede kalacağız. Topbaş ağabeyimiz, sürtüşmeye gerek yok. Ana arterlerle ilgili yerlerin Büyükşehir Belediyesi'nce belirlenmesi ruhsatlandırmada karmaşaya yol açabilir. O zaman ruhsat isteyene, 'Büyükşehirden alın' mı diyeceğiz?"


    http://www.radikal.com.tr/7668667668660

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.