Topbaş: O meydanın adı 'Rabia' olacak

Topbaş: O meydanın adı 'Rabia' olacak
Topbaş: O meydanın adı 'Rabia' olacak
Esenler Dörtyol Meydanı'nın adının Rabia meydanı olarak değiştirilmesi için Esenler Belediye Meclisi ve İBB Meclisine teklif götürülecek.

İSTANBUL - Esenler'de düzenlenen toplu açılış törenine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mısır 'da askeri darbeye karşı direnenlerin sembolü haline gelen Rabia işaretini yaptı. Topbaş, işareti yaparken bir de önemli bir gelişmenin haberini verdi.

Açılışın gerçekleştiği Esenler Dörtyol Meydanının adının Rabia meydanı olarak değiştirilmesi için Belediye Meclisine teklif verileceğini söyledi. Fikrin Esenler Belediye Başkanı Mehmet Teyfik Göksu'dan geldiğini hatırlatan Topbaş, "Hiç bir kuvvet halkın iradesine karşı çıkamaz "dedi. Meydanın adının Rabia meydanı olarak değiştirilmesinin Esenler halkının talebi olduğunu söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Teyfik Göksu, " Burası Dörtyol meydanıdır. Dört de Arapça'daki Rabia'nın Türkçesidir. Kendi Belediye Meclisimize ve İBB Meclisine buranın adının isminin değiştirilmesi için teklifte bulunacağız" diye konuştu.

Esenler'de düzelenen toplu açılış töreninde İBB ve Esenler Belediyesi işbiriliğiyle 1 Milyar Türk lirası harcanarak hayata geçirilen projelerin toplu açılışı gerçekleştirildi.


ÖZGÜR ALTUNCU - ÜNSAL ÇAKİN / DHA


  http://www.radikal.com.tr/1146831114683119

  YORUMLAR
  (19 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sıktınız ha - genco940

  baba ne koyacaksan koy hiç ırgalamaz, geldiğimizde değiştiririz olur biter, AKPnin gittiği gibi sende gittin zaten. Belediye başkanımısın maşamısın belli değil.

  Garipleşerek küçülmek.... - citizen

  İşiniz gücünüz yandaşlarınıza gösteriş yapmak. Kendi halkınızın taleplerine bu kadar duyarsızken ellerindeki pankartlarda gerçek niyetleri olan "kahrolsun demokrasi" yazanların destekledikleri Mursi için bu kadar demokrasi yanlısı gözükmeye çalışmanız normal aklın alacağı bir şey değil. Bu arada Adeviye meydanında yaşananlar, orada camiye sığınanlara müdahaleler ile bizim gezi olayları ve Dolmabahçe camiine sığınanlar arasında görüntüde sadece boyut farkı var. Bunu görmezden gelip buradakileri düşman, oradakileri demokrasi aşığı/dost olarak görmeniz, nerden öğrenmişseniz bir "rabia" işareti ile böyle gösteriler yapmanız sizin giderek küçüldüğünüzün göstergesidir.

  Hangi dortyol? - semapost

  Her dortyola simdi "rabia" mi denilecek yoksa? Dogru, rabia dort de, esas amac farkli. Neden Tahrir, Kurtulus, demiyorsunuz? Yoksa birileri gucenir mi? Anlasilan siz dortyola gelince, tek bir yon goruyorsunuz. Hayli de korsunuz. Yazik, devlete millete cektirttiginiz baski, duz kafalik, hosgorusuzluk, sagirlik ve korluk.

  ,,, - isakent

  buradaki yorumlara baktıktan sonra ibb verdiği kararın doğru olduğunu anlıyorum

  4 - ahanda

  halkin karsisinda kimse duramaz diyorsunuz ama pasif gostericilerin uzerine misir'da silah burda zehirli gaz ve su sikmasini biliyorsunuz. aslinda yok sisi'den farkiniz ikiniz de halkinizi tanimamaktasiniz..

  Topbaş: O meydanın adı 'Rabia' olacak - ms@deniz

  Tüm toplumu ilgilendiren bir meydanın böylesi bir ismi koyanlara sormak gerek, neden çocuklarınız veya torunlarınızın adını Rabia koymuyorsunuz. Topluma sorulmadan kimin adına konuşuyorsunuz...?

  Başkan - vancetti

  Başkan seçilmiş değil de AKP müdürü gibi davranıyor.