Topbaş: Otobüs durağı mecazi anlamda!

Topbaş: Otobüs durağı mecazi anlamda!
Topbaş: Otobüs durağı mecazi anlamda!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ollayların sürmesi halinde olimpiyatların hayal olacağını söyledi. 'Otobüs durağının yerini değiştirsek halka soracağız' sözünün yanlış anlaşıldığını belirten Topbaş, 'Bunu mecazi anlamda kullanmıştım' dedi

Topbaş'ın açıklamarı özetle şöyle:

" Türkiye 'nin geleceği karartılmaktadır. Bizler yarınlarımız olan gençlerimiz ile güzelliğe yürümeliyiz. Çekişmeyi ortadan kaldıracak adımlarda bulunmaktayız. Çeşitli gerekçelerle Taksim'de toplanma çağrıları yapılıyor. Olaylar canlı tutulmaya çalışılıyor. Bunu geçmişte biz 68 kuşağında da gördük.


OLİMPİYATLAR HAYAL OLUR


Turizm ve ekonomi çok etkileniyor. Önümüzde 2020 olimpiyatları var. Artık karar aşamasındayız. Bu sıkıntılar yaşanırsa olimpiyatlar hayal olur. Kim kaybeder, Türkiye kaybeder.  Bundan sonra halkımızın isteklerini göz önüne alarak yeni bir yönetim anlayışı getireceğiz.  Turizmciler endişe içindeler. İstanbul 'un başarıları gölgelenebilir. İstanbulluları bu hassasiyete davet ediyorum. Dostluk ve kardeşlik bağlarına gölge düşürülmesin.

 

REZERVASYON İPTALİ VAR

Sıkıntıları beraberce elele vererek aşmalıyız. Demokratik haklar olarak sergilemek isteyen, uygun çerçevede yapmaları gerekiyor. Bir başkasını rahatsız etmeden talebini ifade edenTalimhane bölgesi başta olmak rezervasyon iptali var. Yanlıştan hepimiz döneceğiz inşallah.


TÜM PROJLER HALKA SORULMAZ

Başka bir süreç başlayacak. Bazı projeler vatandaşa sorulur. Tüm projeler halka sorulmaz. Ümraniye'ye metro yapılırken halka sorulmaz bunun talebi bellidir zaten.Başbakanımız seçimden önce Haydarpaşa'da ve Galataport'u yapmak istediğini halka sordu ve yetki aldı.
İstabul'da yaptığımız çevre yatırımı, plajların tekrar kazanımı ve yapılan park ve bahçeler ortada. New York'tan bile temiz bir İstanbul var.
Halkımızı temsilen belediye meclisi var, projeler orada tartışılır. Ben Otobüs durağını bbile halka soracak derken mecazi anlatım kullanmıştım.


GEZİ PARI'NI BERABER KULLANACAĞIZ

Bir barış ve kardeşlik ortamında Gezi Parkı'nı beraber kullanacağız. Gezi Parkı içindeki düzenleme bitmek üzere. Otellerdeki rezervasyonları ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Demokratik bir ülkede kararlar sandıktan geçiyor. İstanbullular dozunu kaçırmasın, yeteri derecede herkes gerildi.


  http://www.radikal.com.tr/1138927113892720

  YORUMLAR
  (20 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - r11

  Aklı başında biri zaten sizlerin söylediğine inanmazki..işinize geldimi referandum yaparsınız,işinize gelmedimi halka hakaret edersiniz..sizlerin hayat tarzı bu...umarım en yakın zamanda bu ülkeye daha fazla zarar vermeden yokolup gidersiniz!

  demokratik.. - nilgunm

  "Demokratik haklar olarak sergilemek isteyen, uygun çerçevede yapmaları gerekiyor" demiş. halk daha ne kadar demokratik olabilir? başka nasıl demokratik olunabilir? Yürüse gazlıyorsunuz, dursa topluyorsunuz, çiçek getirse tomalıyorsunuz.. dalga mı geçiyorsunuz? Susun bari..

  Haydarpaşa Kent Müzesi - nilgunm

  Topkapı Panorama 1453'ün yanındaki eski minibüs otogarında kent müzesi yapmak istiyorlarmış bu şahıslar. 1453'e turist çekmek için mi nedense? gidilmeyen bir müzeniz yerine gidilmeyen iki müzeniz olur beyler. o kadar güzel yapılar varken, Haydarpaşa varken sen Haydarpaşa'yı rant amaçlı kullan git minibüs otoparkına uyduruk bir müze yap. yazıktır. biz bunları haketmiyoruz. insanlar haketmedikleri çok fazla şeye maruz kaldıkları için sokaktalar zaten..

  Haydarpaşa - nilgunm

  "Başbakanımız seçimden önce Haydarpaşa'da ve Galataport'u yapmak istediğini halka sordu ve yetki aldı." diyor. Kime sormuş, ne zaman sormuş, ne yetkisi almış, biz neden bilmiyoruz? Halen insanları kışkırtıyorsunuz, haaaalen.

  degil olimpiyat - ahanda

  sizin partide herhangi bir ruh yok

  doz - Er960

  İstanbullular,dozunu fazla kaçırmayın!İstanbul'u yöneten birine ait bir söz olarak tarihe geçiyor. cevap: olur Kadir abi, başım üstüne!

  Son kararın mı?... - cenkay

  İstersen "abime sorcem" jokerini kullanabilirsin.