Topbaş: Otobüs durağı mecazi anlamda!

Topbaş: Otobüs durağı mecazi anlamda!
Topbaş: Otobüs durağı mecazi anlamda!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ollayların sürmesi halinde olimpiyatların hayal olacağını söyledi. 'Otobüs durağının yerini değiştirsek halka soracağız' sözünün yanlış anlaşıldığını belirten Topbaş, 'Bunu mecazi anlamda kullanmıştım' dedi

Topbaş'ın açıklamarı özetle şöyle:

" Türkiye 'nin geleceği karartılmaktadır. Bizler yarınlarımız olan gençlerimiz ile güzelliğe yürümeliyiz. Çekişmeyi ortadan kaldıracak adımlarda bulunmaktayız. Çeşitli gerekçelerle Taksim'de toplanma çağrıları yapılıyor. Olaylar canlı tutulmaya çalışılıyor. Bunu geçmişte biz 68 kuşağında da gördük.


OLİMPİYATLAR HAYAL OLUR


Turizm ve ekonomi çok etkileniyor. Önümüzde 2020 olimpiyatları var. Artık karar aşamasındayız. Bu sıkıntılar yaşanırsa olimpiyatlar hayal olur. Kim kaybeder, Türkiye kaybeder.  Bundan sonra halkımızın isteklerini göz önüne alarak yeni bir yönetim anlayışı getireceğiz.  Turizmciler endişe içindeler. İstanbul 'un başarıları gölgelenebilir. İstanbulluları bu hassasiyete davet ediyorum. Dostluk ve kardeşlik bağlarına gölge düşürülmesin.

 

REZERVASYON İPTALİ VAR

Sıkıntıları beraberce elele vererek aşmalıyız. Demokratik haklar olarak sergilemek isteyen, uygun çerçevede yapmaları gerekiyor. Bir başkasını rahatsız etmeden talebini ifade edenTalimhane bölgesi başta olmak rezervasyon iptali var. Yanlıştan hepimiz döneceğiz inşallah.


TÜM PROJLER HALKA SORULMAZ

Başka bir süreç başlayacak. Bazı projeler vatandaşa sorulur. Tüm projeler halka sorulmaz. Ümraniye'ye metro yapılırken halka sorulmaz bunun talebi bellidir zaten.Başbakanımız seçimden önce Haydarpaşa'da ve Galataport'u yapmak istediğini halka sordu ve yetki aldı.
İstabul'da yaptığımız çevre yatırımı, plajların tekrar kazanımı ve yapılan park ve bahçeler ortada. New York'tan bile temiz bir İstanbul var.
Halkımızı temsilen belediye meclisi var, projeler orada tartışılır. Ben Otobüs durağını bbile halka soracak derken mecazi anlatım kullanmıştım.


GEZİ PARI'NI BERABER KULLANACAĞIZ

Bir barış ve kardeşlik ortamında Gezi Parkı'nı beraber kullanacağız. Gezi Parkı içindeki düzenleme bitmek üzere. Otellerdeki rezervasyonları ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Demokratik bir ülkede kararlar sandıktan geçiyor. İstanbullular dozunu kaçırmasın, yeteri derecede herkes gerildi.