Topbaş: Sorumlusu insanoğludur

Trakya'daki sel felaketi için dün CHP'li belediyeleri suçlayan Topbaş, İstanbul'da 23 kişinin öldüğü sel felaketi için "Sorumlusu insanoğludur" dedi. Topbaş, bu felaketle ilgili kendisini eleştirenleri, "Siyasi rant için beni eleştirenleri kınıyorum" ifadesini kullandı.Topbaş'ın açıklamaları:


Sayın valimizin açıkladığı gibi 20 vatandaşımız hayatını kaybetti. Ben hepsine rahmet diliyorum, milletimize de başsağlığı diliyorum. Maalesef Türkiye’de acılar üzerinden bile siyaset yapanlar var.

Benim Bosna’ya gittiğimden bahsedenler var. Bu kadar acımasızca, tamamen bu dumanlı havadan istifade etmek isteyenler var.

Dün 9 uçağıyla Ankara’ya geçtim, 3 buçukta İstanbul’a geldim. Böyle siyaset yapıyorlar. Gelin destek olun yaraları sarmada. Benim milletimin yanında olunuz.

Maalesef bugün de özellikle gezegenimizi çok kötü kullanıyoruz, teknolojik kıyametten bahsedilmekte. Bu bazen ABD’nin, bazen Avrupa’yı vurmakta. Bugün de İstanbul

Son 80 yılın en büyük yağışının İstanbul’a düşmesi karşısında insanın yapacağı bir şey kalmıyor. Bunlar olağanüstü bir hal. Doğal afetlerin etkisini dünyanın bir çok yerinde görmekteyiz.

Bununla ilgili ısrarla durdum. Çevreye ve doğaya saygılı olmak zorundayız.

İstanbul yoğun ve büyük bir kent. Ben bir yöneticiyim. Kimseyi itham etmek istemiyorum. Ama hepimizin hataları var. Burada daha dikkatlı olmalıyız. Bunlar ciddi ölçekte maddi hasarlar. Bunun karşısında el ele vereceğiz ve bu yaraları saracağız. Tabiî ki ölenleri geri getiremeyeceğiz.

Doğru yerlerde doğru yerlerde yapılar yapmak gerekiyor. Alibeyköy deresinde, o büyük kesitin çevreye hiç sıkıntı vermediğini gördük.