'Topbaş ve Erdoğan'ın adalet anlayışı, pırlanta anlayışı'

'Topbaş ve Erdoğan'ın adalet anlayışı, pırlanta anlayışı'
'Topbaş ve Erdoğan'ın adalet anlayışı, pırlanta anlayışı'

CHP?nin Bahçelievler Seçim Bürosu??nun açılışını yapan Kıllıçdaroğlu, ?Erdoğan?ın korkulu rüyası Kılaçdaroğlu? sloganıyla karşılandı. FOTOĞRAF: SİNAN GÜL / AA

CHP İstanbul adayı Kılıçdaroğlu, 'Başbakan oğlunun hangi şirkete ortak olduğunu benim sayemde öğrendi. İsterse ek bilgiler de veririm' dedi
Haber: UMAY AKTAŞ SALMAN / Arşivi

İSTANBUL - Başbakan Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ile diğer oğlu Burak Erdoğan’ın eşi Sema Erdoğan’ın ‘Atagold’ kuyumculuktaki ortaklığını ortaya çıkaran CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Topbaş ve Erdoğan’ın adalet anlayışı, pırlanta anlayışı” dedi. Kılıçdaroğlu “Başbakan oğlunun hangi şirkete ortak olduğunu benim sayemde öğrendi, isterse ek bilgiler de veririm” diye konuştu.
Kılıçdaroğlu dün İstanbul’daki seçim çalışmalarına devam etti. Destek için gelen 42 milletvekiliyle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, Bahçelievler ve Bayrampaşa’da seçim bürosu açtıktan sonra Gaziosmanpaşa’da halka seslendi. Gittiği her yerde ‘Erdoğan’ın korkusu Kılıçdaroğlu’ sloganıyla karşılanan Kılıçdaroğlu’nun gündeminde Başbakan’ın “Tanımıyorum” dediği mali müşavir Ekrem Tosun’un açıklamasıyla ortaya çıkan, oğlu Bilal Erdoğan ve gelini Sema Erdoğan’ın Atagold’daki ortaklıkları vardı. Kılıçdaroğlu, ‘Ekrem Tosun’ polemiğinin bitmediğini belirtirken, şunları söyledi:
“Başbakan oğlunun hangi şirkete ortak olduğunu benim sayemde öğrendi. İsterse ek bilgiler de veririm. Başbakan’ın oğlunun adını niçin gizleme ihtiyacı olsun? Tosun polemiği bitmedi. Birileri geceleri rahat uyumasın diye söylüyorum.”
Kentin rantının İstanbulluların olacağını ve hırsızlardan hesap sorulacağını da belirten Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: “Son 15 yılda İstanbula harcanan 150 milyar dolar nerede? İstanbul’un bütçesi 10 milyar dolar bu bize yeter. Topbaş ve Erdoğan’a sesleniyorum, onların adalet anlayışı, pırlanta anlayışı. ‘Yiyorlar ama yapıyorlar’ deniyor, herkesin kafasına bunu yerleştirmişler, böyle bir anlayış olmaz.”
Seçim çalışmalarına kazakla çıkan Kılıçdaroğlu, durumu “Sahaya iniyorum çizmelerimi giydim kazağı da bundan giydim” diye açıkladı.
Bu arada Kılıçdaroğlu’nun ortaya attığı, işadamı Cihan Kamer tarafından da doğrulanan Atagold’un Atatürk Havalimanı’ndaki mağazası gazetecilerin akınına uğradı. Gazeteciler, yetkili bulamazken mağazadaki görevli, Ekrem Tosun’u tanımadığını söyledi. Tabelasında Atasay yazan mağaza, resmi kayıtlarda Atagold olarak geçiyor.