Topbaş'a 'Sarıgül'lü karşılama

Topbaş'a 'Sarıgül'lü karşılama
Topbaş'a 'Sarıgül'lü karşılama

Üçüncü kez aday gösterilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından adaylığı açıklandıktan sonra ilk kez geldiği belediye binasında, belediye personeli tarafından törenle karşılandı. Topbaş, yaptığı konuşmada taşeron olarak çalışan 693 itfaiye ve zabıta personelini ‘sözleşmeli’ yapma sözü verdi.
Topbaş cuma namazını Fatih Camii’nde kıldıktan sonra makam aracıyla geldiği belediyenin protokol yolunun başında zabıta ekipleri ve çalışanlar tarafından ‘İstanbul aşığı Kadir Topbaş’ ve ‘Kazanan İstanbul’ pankartlarıyla karşılandı. Kadir Topbaş, yaptığı teşekkür konuşmasında İstanbullulara, herkesi hayretler içinde bırakacak bir proje vaat etti, ancak ne olduğunu zamanı gelince açıklayacağını söyledi. Topbaş, taşeron olarak çalışan 693 itfaiye ve zabıta personeli ‘sözleşmeli’ yapma sözü verdi.

‘Sarıgül muhtar’ sloganı
Kendisini bekleyen bir grup kalabalık, ‘Sarıgül muhtar’ ve ‘Sarıgül evine, büyükşehir neyine’ diye sloganlar atmasına karşılık, Topbaş muhtemel rakibi Sarıgül’e yüklenmek yerine, projelerinden söz edip, İstanbulluların vefa ve güven duygusuna inandığını ifade etti. İstanbul’a adaylığın büyük hassasiyet istediğini vurgulayan Topbaş, kendisine yeniden bu görevi veren Başbakan Erdoğan ve desteklerinden ötürü partisinin üst kurullarına teşekkür edip, “Şimdi sıra İstanbulluların güvenini almakta. İstanbul tesadüflere, maceralara sürüklenemez” diyerek, İstanbullulardan bir kez daha yetki istedi. Belediye binasının önünde toplanan kalabalığa hitap eden Topbaş, bir önceki seçim propaganda çalışmaları sırasında söylediği “Boş tenekenin sesi çok çıkar” şeklinde söylediği sözü hatırlatıp, “Zülfü-yare dokunmuşuz” dedi.