'Topbaş'ın danışmanının eşiyim, bana ceza kesemezsiniz'

'Topbaş'ın danışmanının eşiyim, bana ceza kesemezsiniz'
'Topbaş'ın danışmanının eşiyim, bana ceza kesemezsiniz'
Fatih'te maddi hasarlı kaza yapan Avukat Nurcan Yanardağ'ın cipinin muayene ve trafik sigortası olmadığı gerekçesiyle ceza kesen trafik polislerine, "Ben Kadir Topbaş'ın basın danışmanının eşiyim. Bana ceza kesemezsiniz. Aksi taktirde konu başka yerlere intikal eder" diyerek memurlara saldırdığı iddia edildi. Her iki taraf da hastaneden darp raporu alarak birbirlerinde şikayetçi oldu.


İddialara göre, Nurcan Yanardağ, 34 BF 7536 plakalı Honda cipiyle saat 02.30 sıralarında Vatan Caddesi'nde kaza yaptı. Cipte bulunan akrabası Nuran Uygun ve oğlu Işık Sinan ile birlikte kazadan yara almadan kurtulan Yanardağ, olay yerine polis çağırdı. Polis maddi hasarlı kazalarda rapor tutmadıklarını belirterek, Yanardağ'a raporu kendisinin tutuması için tutanak belgesi verdi. Ancak Yanardağ, ısrarla polisin rapor tutmasını istedi. Kaza raporu tutan polis memuru, cipin trafik muayene tarihinin geçtiği gerekçesiyle de Yanardağ'a ceza yazdı.

TARTIŞMA POLİS MERKEZİNDE BİTTİ
Kendisine ceza yazılmasına sinirlenen Yanardağ ile polis memuru arasında başlayan tatışma kısa sürede büyüdü. Polis memurlarının iddiasına göre, kendilerini tehdit eden Yanardağ, “Sicil numaranızı verin. Ben yapacağımı biliyorum” dedi. Daha sonra memurlardan birinin üzerine yürüyen Yanardağ, polisin düğmesini koparıp, kolunu tırnağıyla yaraladı. Yanardağ ise olay yerine çağrılan asayiş ekiplerine, iki polisin de kendisine hakaret ettiğini, birinin ise üzerine yürüdüğünü iddia etti.
Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde darp raporu alan iki taraf da Şehit Tevfik Fikret Erciyes Polis Merkezi'ne giderek birbirlerinden şikayetçi oldu.
Bir süre sonra polis merkezine gelen Yanardağ'ın eşi Ahmet Yanardağ, “Ufak bir kavga olmuş. Her iki tarafta şikayetçi. Tam olarak ne olduğunu eşimle konuştuktan sonra öğreneceğim” diye konuştu.
Konuyla ilgili İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın polis merkezini arayarak bilgi istediği de söylendi.(dha)