Topçu Kışlası rezidans oluyor!

Topçu Kışlası rezidans oluyor!
Topçu Kışlası rezidans oluyor!
Başbakan Erdoğan, Taksim'de yapılacak Topçu Kışlası'nın AVM ve rezidans olarak faaliyet göstereceğini de açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , partisinin Kızılcahamam’daki il ve ilçe başkanları toplantısında yaptığı konuşmada İstanbul 'da yapılması düşünülen projeler hakkında şunları söyledi:


ÇILGIN PROJELER İÇİN BİZE HENDEK ATLATIYORLAR

Çılgın projeler için bize hendek atlatıyorlar. Bakın Marmaray’a bizi çanak çömlekle bize kaç sene kaybettirdiler. Üç dört sene önce açılacaktı. Biz muasır ülkeler seviyesinin üzerine çıkacaksan bu yatırımları hızla yapmalıyız.


ÜÇ BEŞ ÇANAK ÇÖMLEĞİ KORUYORSUN DA TARİHİ KIŞLAYI NEDEN KORUMUYORSUN

Kanal İstanbul’la ilgili birileri gelip bize akıl veriyor “bu yanlış” diye. Ya arkadaş sen aklını kendine sakla. Dört yıl gibi bir sürede üçüncü havalimanını bitireceğiz. Taksim Gezi Alanı dedik hemen karşı çıktılar. Kışlayı yeniden yapacağız dedik başta ana muhalefet partisi karşı çıktılar. Ben de reddinize ret dedim ve sonra retlerine ret kararı çıktı. Yahu çanak çömleği koruyorsun da oradaki tarihi kışlayı neden korumuyorsun. Denizin kenarında üç beş çanak çömlek, üç beş çatal bıçak bulunmuş onu koruyorsun da bu tarihi binayı neden korumuyorsun.


TOPÇU KIŞLASI AVM OLACAK

O zaman ne dedik, “olacak” dedik, şimdi oluyor. Bu tabi kışla olmayacak. AVM, belki rezidans olarak hizmet görecek.


ŞEHİR MÜZESİ YAPACAĞIZ

Divan Oteli tarafında da bir şehir müzesi yapmak üzere adım atacağız. Trafiği alta alıyoruz meydan yayalara kalacak. Yani insana kalacak.
Galataport, Haydarpaşaport hazırlanıyor… Yassıada bir demokrasi ve özgürlükler adası haline getireceğiz.


3. KÖPRÜNÜN TEMELİ BİR İKİ AY İÇİNDE ATILACAK
Boğaz’a üçüncü köprünün temelini önümüzdeki bir iki ay içinde atacağız… Siyaset pasif zaman anlayışı ile yapılmaz. Siyaset aktif zaman anlayışı ile yapılır. Aktif zamanını bu işe ayıramayanlar zaten siyaseti yapmasınlar. “İşlerim güçlerim her şeyi tamamıyla bitireyim, akşam geçerken de partiye uğrayayım” dersek bu siyaset olmaz. Bu, bu ülkeye hizmet anlayışı olmaz. Biz diyoruz ki bu işe ciddi manada zaman ayıracağız. Yaptığımız 76 milyonun sevki idaresidir. Zaman kalırsa biraz da siyasetle uğraşırız dersen bu iş olmaz."


  http://www.radikal.com.tr/1131495113149511

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bilip bilmezden gelmek - buşakaolmalı

  Sayın Recep Tayyip bey'in koruma ve restorasyon alanında çokça bilgisi olduğu ve neden bahsettiğini bildiğinden eminim. Bunun kesinlikle bir koruma eylemi olmadığını, şu an izini bile görmediğimiz bir yapıyı sadece rant amaçlı yeniden yapma işine girişildiğini ve o korunan "çanak çömleğin" ise bambaşka bir konu olduğunu.. hepsini çok iyi biliyor elbette. Bilmediği şey ise bunu bilen ondan başka onun sandığından çok daha fazla insan olması. Bir gün de aklı başında cümleler duymak dileğiyle...

  ... - noelon

  bir parkı tarumar edip, ya da duvarlar arasına kapatıp oraya rezidans ve AVM yapmak abes ile iştigal etmenin en akılsızca yolu ve yöntemidir. ama tabii söz konusu cumhuriyetten intikam almak bunu yaparken de yandaş mütahitlerin zenginliğine zenginlik, oğulların gemiciklerine gemicikler katmak olunca akıl, mantık, izan, sevgi, hiç bir şey görmez insanın gözü. insan bir kere intikam duygusuna ve paraya kendisini teslim etmeye görsün... o beyindan kıyım, yıkım, zulüm ve derin bir karanlıktan başka hiç bir şey beklenemez...

  "tarihe sahip cikmak" - keryil

  "tarihe sahip cikmak"tan tarihi bir binanin kopyasini insa edip icine magaza ve pahali rezidans yapmayi anlayan bir basbakanimiz var. secmeninin de bu muhtesem mantiga itirazi yok herhalde ki kimse cikip "arkadas su soylediginle tarihin ne ilgisi var" demiyor. onun yerine "icraat" olarak savunuluyor bu. "icraat", "iyi bir sey" anlamina gelmez ki? kabul ederim ki icraat bu memleketin son yirmi otuz senesinden sonra artik yenilik sayilabilir, ama on senedir tek basina iktidar olan bir hukumetin tek vasfi "yapabilmek" olmamali. bir seyi yapabildigi icin yapmak guce tapanlari etkileyebilir, ama kalanlari en fazla endiselendirir. boyle bir durumda "dogruya dogru deyin"den daha onemlisi, cunku zaten akp'nin aldigi oy itibariyle bazi kesimlerin bazi icraatlara dogru dedigi cok acik, yanlisa yanlis diyemeyen secmendir bence. akp secmeninin, basbakan dedi diye kurt sorununda bir yilda uc kez tavir degistiren, fikir sahibi olmayip fikir evlat edinen kismidir. tek dil dediginde alkislayan, ben tek dil degil tek din dedim dediginde de alkislayan, sonunda ben tekci zihniyetin sonunu getirecegim deyince alkislamaktan elleri patlayan insanlardir.

  özgürlük adası-ymış - hzlsnl

  sen önce konuyla ilgilenen insanlara ''aklını kendine sakla '' diyeceksin, sonra Yassıada'yı özgürlükler ve demokrasi adası haline getirmekten söz edeceksin. Marmaray projesinde ulaşılan binlerce yıllık kalıntılara ''üç beş çanak çömlek'' diyeceksin, sonra da muasır devletler seviyesine gelmeyi hedefleyeceksin. Kendi kendini bile destekleyemeyen bir metin, ben de üzerine konuşuyorum,yazık bana!!

  Köprüleri yakmışlar... - armagandenizci

  Kışla'nın alışveriş merkezi veya rezidans olarak kullanılacağına dair açıklaması sırasında, bu talana karşı çıkanlara karşı öyle bir zeytinyağı manevrası yaptı ki pes dedim. Hayır diyenleri kontra salvolarla öyle bir azarladı ki, öyle bir öfke şovu sahneledi ki Afife Jale Ödülü bu sene onundur dedim. Yani, açıkça, ben buradan rant elde edeceğim ama bir tek buna karşı çıkanlar vatan hainidir demediği kaldı. AVM nedir? Üç tane tişört, iki tane hamburger satılacak diye şehrin göbeğindeki bir parka UFO gibi bir yabancı cisim indirip üç beş kişinin menfaatini milletin menfaatinin önüne geçirmektir. Savunulacak, tutulacak tarafı yok bunun. Böyle talanlar olduğu sürece toplumsal barış hikaye. Sanki o iktidar koltuğundan hiç inmeyecekmiş gibi icraatler bunlar. Sanki köprüleri yakmışçasına, sanki hiçbir zaman kendilerinden hesap sorulmayacakmışçasına berbat bir yönetişim. Bu yandaşçı projelerden çıkan pis koku işte budur. Yazık.

  bakla - kaşınan adam

  Nihayet baklayı ağzından çıkardın.2 yıldan beri neden söylemiyordun.Ama sandığın kadar aptal olmayan bir halk kitlesi var. Buraya AVM yapılacağını sen söylemeden herkes çakmıştı.Çünkü sizin zihniyetiniz, biraz geç oldu ama deşifre oldu artık.Senin niyetin İstiklal caddesindeki alış veriş potansiyelini aç kurtlar gibi bölgeye AVM yapılmasını isteyen uluslararası sermayeye veya yandaş türedi zenginlere aktarmak.Vatandaş İstanbulun göbeğindeki yeşil alanda gezinsin biraz yorulunca Boğaz manzarasına bakarak dinlensin umrundamı?Tkasim gezisinin planı zamanında yabancı mimarlara yaptırılmış.Ama sen geliyorsun İstanubulun araç ve insan trafiği en yoğun bölgesine vatandaşla dalga geçer gibi AVM yapacağım diyorsun.Otobüs rengi seçerken vatandaşa soran belediye bu konuyu neden vatandaşa sormuyor.Taayip bey kusura bakma ama(sizin tabiriniz)gelecekte halk sizi hayırla anmayacak....

  bir de İzmir'e talipler - emr-91

  o güzelim şirince alaçatı o güzel şirin yerleri yıkıp avm residans otel yapacak sakın izmirliler sakın vermeyin oyunuzu biz verdik işte görüyorsunuz istanbulun halini ne tarih kaldı ne doğa ne çevre her yer avm oldu