Toplanın Cumhurbaşkanı'na gidiyoruz!

Toplanın Cumhurbaşkanı'na gidiyoruz!
Toplanın Cumhurbaşkanı'na gidiyoruz!
Radikal'deki kuş cenneti haberinin ardından kampanya başlatan ilkokullu çocuklar, mektuplarını 'Cumhurbaşkanı Gül'ün kapısına elden teslim etti.
Haber: SERKAN OCAK - serkan.ocak@radikal.com.tr / Arşivi

Radikal’de yayımlanan Kars ve Iğdır sınırlarında, Aras Nehri üzerindeki Yukarı Çıyrıklı Kuş Cenneti’nin baraj tehdidi altında olduğunu anlatan haber , Enkalı öğrencilere kampanya konusu oldu. 3. sınıf öğrencisi Serin Kayserilioğlu’nun başlattığı kampanya ile yazılan 58 mektup Cumhurbaşkanı’na ulaştırıldı. Çocuklar mektupları Cumhurbaşkanlığı’nın Tarabya Yerleşkesi’ne elden teslim etti.
8.5 yaşındaki Serin, haberi okuyunca çok etkilendiğini anlatarak “Öğretmenimle bu konuda ne yapabiliriz diye düşündük. Mektup yazmaya karar verdik. Okulda arkadaşlarıma anlattım. 58 mektubu 5-6 kişilik temsilci bir grupla Tarabya’da Cumhurbaşkanlığı’na teslim ettik. Bizi köşke almadılar. Kapıdaki görevliler teslim aldı ve Cumhurbaşkanı’na ulaştıracaklarını söylediler.”
Cumhurbaşkanı Gül’ün kendilerine cevap yazacağını inandığını söyleyen Serin, “Tatil bitsin, okulda kampanyaya devam edeceğiz. Daha çok mektup göndereceğiz” dedi.
‘Sayın ve Değerli Cumhurbaşkanı...’

Serin ve arkadaşlarının yazdığı mektupta şu ifadeler yer aldı:
”Sayın Değerli Cumhurbaşkanımız, Aras Nehri üzerine kurulması planlanan Tuzluca Barajı Projesi’nin durdurulmasını önemle arz ederim. Türkiye ’nin tüm kuş türlerinin yarısından fazlasının bulunduğu bu alan Doğu Anadolu ’nun en zengin sulak alanlarından biridir ve kuşlarımız için çok önemlidir. Lütfen bu projeyi iptal edin ki yüzlerce kuş türünün yaşam alanı yok olmasın. Saygılarımla...”