Toprağın altı araştırılıyor

Koyulhisar ilçesinin Sugözü Köyü'nde geçen perşembe meydana gelen ve 15 kişinin toprak altında kaldığı heyelan bölgesinde heyelan tehlikesi sürdüğü için yapılamayan arama çalışmalarına dün başlandı.

SİVAS - Koyulhisar ilçesinin Sugözü Köyü'nde geçen perşembe meydana gelen ve 15 kişinin toprak altında kaldığı heyelan bölgesinde heyelan tehlikesi sürdüğü için yapılamayan arama çalışmalarına dün başlandı.
Önce bölgedeki iş makineleri, heyelan alanında başlatılacak çalışmalar için yol açmaya başladı. Greyderler, ağaçlıklı ve çalılık bölgede araçların geçişi için yol yaptı. Heyelan alanında biriken su da, kendisine sağ taraftan doğal bir yol bularak tahliye olmaya başladı. Kriz merkezinden yapılan açıklamada, sivil savunma uzmanlarının 'ince arama' yaptığı belirtildi.
Kaymakam Kadir Ekinci saat 11.00 sıralarında heyelan bölgesinden vatandaştan gelen bir telefon ihbarında iki cesede ulaşıldığının iddia edildiğini, ancak bunun doğru olmadığını; şu ana kadar herhangi bir cesede veya ev enkazına ulaşılamadığını söyledi. Çadırkente yerleşen ve İstanbul'dan gelen kayıpların yakınları, gergin bekleyişini sürdürüyor. Bekleyenler yeterli yardım alamamaktan yakınırken, özellikle kadınlar, yemek dağıtımında erkeklerin sıraya girdiğini, bu nedenle kadınların aç kaldığını iddia etti. Yer yer büyüyen tartışmaları jandarma ekipleri yatıştırmaya çalıştı.


    http://www.radikal.com.tr/7413997413990

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.