Toprak altından kurtarma faciası

Toprak altından kurtarma faciası
Toprak altından kurtarma faciası

Kepçe, Aydoğdu?nun başını kopardı.

KIRIKKALE - Köye içme suyu getirmek için yapılan çalışma sırasında kanal açan iki işçi toprak altında kaldı. İşçilerden Aslan Demir kendi çabasıyla kurtulurken, 64 yaşındaki Yaşar Aydoğdu ise kendisini kurtarmak isteyen kepçenin darbesi sonucu, başı koparak can verdi..
Dehşet verici olay Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesi Alişeyh köyünde meydana geldi. Alışeyhli Köyü Yayla mevkiinden köye su getirmek için kanal kazısında çalışan iki işçi, kayan toprağın altında kaldı. İşçilerden Aslan Demir  kendi çabaları ile toprak altından çıkarak kurtulmayı başardı. Diğer işçi Yaşar Aydoğdu ise toprak altında kaldı. Bu sırada olay yerinde bulunan Ömer Kaçar, kullandığı kepçe ile toprağı kaldırıp Aydoğdu’yu kurtarmak istedi.  Ancak kepçe darbesi talihsiz işçi Aydoğdu’nun başını kopardı.
Sulakyurt Cumhuriyet Savcılığı olay yerinde inceleme yapıp, faciayla ilgili soruşturma başlattı. Talihsiz işçi Aydoğdu ise önceki gün ikindi namazı sonrası memleketi Sulakyurt ilçesinin Yeniceli köyünde toprağa verildi. (dha)