Topuz: Aile Hamit'i öldürebilir

CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz, eski milletvekili Mustafa Bayram'ın oğlu Hamit Bayram'ın, polisin elinden uyuşturucu şebekesini ifşa edebileceği için kaçırıldığını ileri sürerek, "Onu ailesi bile ortadan kaldırabilir" dedi.

ANKARA - CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz, eski milletvekili Mustafa Bayram'ın oğlu Hamit Bayram'ın, polisin elinden uyuşturucu şebekesini ifşa edebileceği için kaçırıldığını ileri sürerek, "Onu ailesi bile ortadan kaldırabilir" dedi.
Topuz, dün Van'daki gelişmelerle ilgili yeni iddialarda bulundu. Van'daki olayın dünya uyuşturucu ticaretiyle ilgili olduğunu, oysa İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun konuya sıradan bir polisiye vaka gibi baktığını ileri süren Topuz, dünkü gazetelerde yer alan, 'Hamit Bayram'ın konuşmaması için kaçırıldığı' iddiasının, kendi düşüncelerini doğruladığını söyledi.
Topuz, şöyle konuştu: "Bu eski milletvekilinin oğlunun, uyuşturucu müptelası olduğu için susturulmak amacıyla kaçırılmış olacağı iddia ediliyor, doğrudur. Babası onu susturmaya çalışıyor. O çocuk uyuşturucu müptelası olduğu için polisin elinde kalırsa bütün şebekeyi ifşa ederek bu uyuşturucu trafiğinin hangi ilişkiler içinde sürdürüldüğünü anlatacağından onu ortadan kaldırmaya çalışıyorlar.
'Bakan ilgilenmeli'
O çocuğun hayatı tehlikede. Onu ailesi bile ortadan kaldırmayı düşünebilir. Bu konuda polisi ve ilgilileri uyardık. Onu susturmak için öldürebilirler. Bu nedenle o çocuğun bir an evvel bulunarak tedavisi sağlanmalı ve o çocuk eliyle de bu şebekenin bütün ilişkileri deşifre
edilmeli. İçişleri Bakanı bu işle ilgilenmeli."