Topuz: Kıbrıs'ta taviz verdirmeyiz

CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz, Kıbrıs konusunda hükümetin ortaya koyduğu açılımlar hakkında yeterince bilgi sahibi olmadıklarını söyledi.

ANKARA - CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz, Kıbrıs konusunda hükümetin ortaya koyduğu açılımlar hakkında yeterince bilgi sahibi olmadıklarını söyledi. Dün gazetecilerin Kıbrıs'la ilgili sorularını yanıtlayan Topuz, Türkiye ve Kıbrıs Türkleri'nin haklarını koruyan hükümleri içerecek bir uzlaşmanın ortaya çıkmasını memnuniyetle karşılayacaklarını ifade etti. Kıbrıs konusunda Meclis'in üç kez oybirliğiyle karar aldığını anımsatan Topuz, konunun TBMM'ye getirilmesini istedi.
'Sürprizler yaşanabilir'
Kıbrıs'la ilgili bazı sürprizlerin önümüzdeki günlerde yaşanabileceğini düşündüğünü belirten Topuz, şunları söyledi: "Türkiye ve Kuzey Kıbrıs'a haksızlık anlamında bir projeyle karşı karşıya kalırsak, Başbakan ve hükümetin geleceğiyle ilgili Kıbrıs'ın sırtından taviz verilmesine hoş bakmayacağımızı şimdiden söyleyebilirim. 'Kıbrıs'ı verelim de öbür meseleleri kurtaralım' anlayışı tarih önünde büyük bir vebal altında bırakır."