Töre kurbanının amcasının oğlu tutuklandı

Töre kurbanının amcasının oğlu tutuklandı
Töre kurbanının amcasının oğlu tutuklandı
Batman'da töre cinayetine kurban gittiği belirlenen 15 yaşındaki H.D'nin katil zanlısı olduğu gerekçesiyle amcasının oğlu Ö.D tutuklandı

BATMAN - 17 Aralık 2012 tarihinde Batman Çayı'nda ölü bulunan ve töre cinayetine kurban gittiği belirlenen H.D'nin katil zanlısı olduğu iddiasıyla aranan amcasının oğlu Ö.D, Diyarbakır 'da gerçekleştirilen operasyonda yakalanarak Batman'a getirildi.

Sorgulamasının ardından adli mercilere sevk edilen Ö.D tutuklandı.

Batman Çayı'nda cesedi bulunan ve 4 aylık hamile olduğu belirlenen 15 yaşındaki H.D'nin töre cinayetine kurban gittiği ortaya çıkmış, istemediği bir kişiyle zorla evlendirildiği, bir yıl evli kaldıktan sonra şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle eşinden ayrılarak Diyarbakır merkezde oturan ailesinin yanına geri döndüğü öğrenilmişti. H.D'nin, bu sırada tecavüze uğradığı ve hamile kaldığının anlaşılması üzerine aile büyüklerinin aldığı kararla öldürüldüğü öne sürülmüştü.

Olaya ilişkin gözaltına alınan 7 kişiden, H.D'nin dedesi G.D. azmettirici, amcaları H.D. ve E.D. ise cinayeti işledikleri iddiasıyla tutuklanmıştı. (aa)


  ETİKETLER:

  Batman

  ,

  Diyarbakır

  ,

  hamile

  ,

  Aile

  ,

  Kurban

  ,

  katil

  ,

  töre

  ,

  Aralık

  http://www.radikal.com.tr/111531311153131

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ailedeki erkekler çete gibiler - pekmez_2042

  Ailedeki erkekler sanki çete gibi, hiç bir savunması olmayan kadını katletmişler.Bu ve bunun gibi kadın cinayetleri tüm hızıyla sürerken, hiç bir erkek örgütü meclis dahil ,kadına yönelik erkek şiddetini azaltmak adına bir çözüm düşünmüyorlar. Kadını baskı altında tutamayan erkek sistem takır takır kadın öldürüyor.Türkiye kadın katili erkekler ülkesi olma yolunda da hızla ilerliyor.