Töre kurbanının amcasının oğlu tutuklandı

Töre kurbanının amcasının oğlu tutuklandı
Töre kurbanının amcasının oğlu tutuklandı
Batman'da töre cinayetine kurban gittiği belirlenen 15 yaşındaki H.D'nin katil zanlısı olduğu gerekçesiyle amcasının oğlu Ö.D tutuklandı

BATMAN - 17 Aralık 2012 tarihinde Batman Çayı'nda ölü bulunan ve töre cinayetine kurban gittiği belirlenen H.D'nin katil zanlısı olduğu iddiasıyla aranan amcasının oğlu Ö.D, Diyarbakır 'da gerçekleştirilen operasyonda yakalanarak Batman'a getirildi.

Sorgulamasının ardından adli mercilere sevk edilen Ö.D tutuklandı.

Batman Çayı'nda cesedi bulunan ve 4 aylık hamile olduğu belirlenen 15 yaşındaki H.D'nin töre cinayetine kurban gittiği ortaya çıkmış, istemediği bir kişiyle zorla evlendirildiği, bir yıl evli kaldıktan sonra şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle eşinden ayrılarak Diyarbakır merkezde oturan ailesinin yanına geri döndüğü öğrenilmişti. H.D'nin, bu sırada tecavüze uğradığı ve hamile kaldığının anlaşılması üzerine aile büyüklerinin aldığı kararla öldürüldüğü öne sürülmüştü.

Olaya ilişkin gözaltına alınan 7 kişiden, H.D'nin dedesi G.D. azmettirici, amcaları H.D. ve E.D. ise cinayeti işledikleri iddiasıyla tutuklanmıştı. (aa)


  ETİKETLER:

  Batman

  ,

  Diyarbakır

  ,

  hamile

  ,

  Aile

  ,

  Kurban

  ,

  katil

  ,

  töre

  ,

  Aralık