Töre mağduruna yardım kadından

Aile meclislerinin aldığı kararla, sevgilisiyle birlikte öldürülmek istenen 18 yaşındaki N.K.'ya, Diyarbakır Kadın Merkezi (KAMER) sahip çıktı.

DİYARBAKIR - Aile meclislerinin aldığı kararla, sevgilisiyle birlikte öldürülmek istenen 18 yaşındaki N.K.'ya, Diyarbakır Kadın Merkezi (KAMER) sahip çıktı. Kozan Köyü'nde, askerde bulunan eşinin 14 yaşındaki kardeşi tarafından kurşun yağmuruna tutulan N.K., Dicle Üniversitesi Hastanesi'nde yoğun bakımda yaşam savaşı veriyor. Vücudundan sekiz kurşun çıkarılan N.K.'nın hayati tehlikeyi atlatamadığı belirtildi.
Nikâhsız eşi askerde olan N.K. ile 21 yaşındaki Ferit Demir'in ilişkiye girdikleri iddiası üzerine, her iki tarafın aileleri 'ölüm kararı' almıştı. N.K., eşinin kardeşi 14 yaşındaki A.T. tarafından vurulmuş, ağır yaralı olarak kurtulmuştu. Demir ise ağabeyi Remzi Demir tarafından öldürülmüştü. KAMER sorumlusu Nebahat Akkoç, N.K.'nın tüm ihtiyaçlarının karşılanacağını açıkladı. Akkoç, kendilerine başvuran kadınların can güvenliklerinin sağlanması için Emniyet'le işbirliği yaptıklarını ve güvenli olan bölgelere gönderildiklerini söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7495847495840

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.