Töre sokak ortasında mesai yaptı

Töre sokak ortasında mesai yaptı
Töre sokak ortasında mesai yaptı
İzmir'de eşini terk eden kadınla, sevgilisi başlarından vurularak öldürüldü. Öldürülen kadın vurulmadan önce 'Abi yalvarırım yapma' dediTaylan YILDIRIM

İZMİR - İnternetteki arkadaşlık sitesi üzerinden yapılan görüşmelerle başlayan ilişki, sokak ortasında çifte cinayetle bitti. İzmir’de 5 yaşındaki kızını da yanına alarak Bursa'daki eşini terk eden 22 yaşındaki Goncagül Köseoğlu ve internetten tanıştığı sevgilisi 33 yaşındaki İsmail Urcan, başlarından vuralarak öldürüldü. Köseoğlu'nun önce sevgilisini öldüren katil zanlısına, “Abi yalvarırım yapma” diye bağırarak ölümden kurtulmaya çalıştığı öğrenildi.  Katil zanlısı Köseoğlu'nun ağbisi Sıddık Çetin yakalandı
Olay, bugün saat 08.00 sıralarında, 517 Sokak 47 numara önünde meydana geldi. Oto servisinde çalışırken işinden ayrılan İsmail Urcan, internetteki arkadaşlık sitelerinde chat yaparken Bursa'nın merkez Osmangazi İlçesi'nde oturan Goncagül Köseoğlu'yla tanıştı. Aylarca internet ve telefon üzerinden süren görüşme, ikilinin Bursa'da buluşmasıyla kısa sürede aşka dönüştü.

EŞİNİ TERK ETTİ

Goncagül Köseoğlu, aşkını daha fazla gizli ve ayrı yaşamak istemediği için geçen eylül ayında, 5 yaşındaki kızını da yanına alarak eşini terk edip, İzmir'de İsmail Urcan'ın evine yerleşti. Urcan'ın annesinin ve yakınlarının itirazına rağmen birbirlerinden vazgeçmeyen aşıklar, daha sonra Eşrefpaşa Semtinde kiraladıkları evde kalmaya başladı.
Goncagül Köseoğlu'nun yakınlarının, kendilerini aradığını bildikleri için dışarıya çıkmamaya özen gösterdikleri öğrenilen aşıklar, arkadaşlarının yardımlarıyla bir süre gizli olarak geçimlerini sağladıktan sonra, iş aramak için bu sabah evlerinden birlikte ayrıldı. İsmail Urcan, evde yanlız kalmaması için, Goncagül Köseoğlu'nun kızını yakınlarına bıraktı.

YALVARDI, ÖLÜMDEN KURTULAMADI

Görgü tanıklarının ifadesine göre, kolkola yürüyen ikilinin arkalarından yaklaşan kimliği belirsiz bir erkek, ilk önce İsmail Urcan'ı tabancayla başından vurarak öldürdü. Kolundaki sevgilisinin kanlar içinde yere yığılmasının ardından Goncagül Köseoğlu, “Abi yalvarırım yapma” diye bağırıp kaçmaya çalışırken, katil tarafından başının arkasından vuruldu.
Silah seslerini duyanların ihbarıyla sokağa gelen polis ve sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Köseoğlu ve Urcan'ın olay yerinde yaşamlarını yitirdikleri belirlendi. 

KATİL ZANLISI AĞABEY YAKALANDI

Olayın ardından soruşturma başlatan polis, genç kadının üç ağabeyinin bulunduğunu belirledi. Bunun üzerine İzmir'den Bursa ve İstanbul yönüne giden otobüsler mercek altına alındı. Goncagül Köseoğlu'nun kızlık soyadının ‘Çetin’ olduğunu öğrenen polis, seyahat firmalarının kayıtlarından bu soyadını kontrol etti. Bursa'ya giden bir otobüste İsmail Çetin adlı yolcunun bulunduğu anlaşıldı. Bunun üzerine güzergahtaki polis ekipleri uyarıldı. Balıkesir yakınlarında durdurulan otobüse sivil bir polis memuru yolcu olarak bindi. Polis memuru, şüpheli yolcuyu takibe aldı, istenmeyen bir olaya meydan vermemek için en uygun an beklendi. Bir süre sonra otobüs mola verdiğinde, şüpheli yolcu yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan incelemede yolcunun adının Sıddık Çetin olduğu, cinayet soruşturması sırasında Bursa'da bulunduğunu kanıtlamak için kardeşi İsmail Çetin'in adını kullandığı saptandı. Zanlı Sıddık Çetin'in ilk ifadesinde kızkardeşi ve sevgilisini ‘namuslarını temizlemek için’ öldürdüğünü söylediği öğrenildi.(dha)