'Torpil' paniğiyle çocuğunu haşladı

Bayramlarda çocukların tehlikeli oyuncakları olan maytap ve 'torpil'ler yaralanmalara neden oluyor. Sivas'ta bir anne, üzerine torpil düşen çocuğunun üzerine panik sonucu kaynar su döktü.

SİVAS/DİYARBAKIR - Bayramlarda çocukların tehlikeli oyuncakları olan maytap ve 'torpil'ler yaralanmalara neden oluyor. Sivas'ta bir anne, üzerine torpil düşen çocuğunun üzerine panik sonucu kaynar su döktü.
Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı Sarayköy'de evlerinin önünde oynayan 6 yaşındaki Murat Polat'ın fırlattığı torpil, iki yaşındaki kardeşi Nami Polat'ın üzerine geldi. Oğlunun giysilerinin tutuştuğunu gören anne Şehriban Polat, panik içinde, soğuk su yerine mutfaktan kaptığı sıcak suyu oğlunun üzerine döktü. Göğsünün bir kısmı ve kolları haşlanan talihsiz çocuk, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Küçük Nami'nin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
Diyarbakır'da ellerinde maytap patlayan 17 çocuk yaralanırken, polis maytap satan işyerlerine baskınlar düzenledi. Altı işyerine 'Hükümet emirlerine uymamak'tan yasal işlem yapıldı. Bolu Emniyet Müdürlüğü
ekipleri ise, kentte maytap ve torpil atarak çevreyi rahatsız eden ve kendi güvenliklerini de tehlikeye sokan 30 kadar çocuğu toplayarak çocuk şubesine teslim etti.
Çocuklar, 'Gürültü Kanunu'na muhalefetten ve hükümet emirlerine itaatsizlikten' işlem yapıldıktan sonra Çocuk Şubesi yetkililerince ailelerine teslim edildi.