Torunlarını ilk kez, tabut içinde görecekler

Torunlarını ilk kez, tabut içinde görecekler
Torunlarını ilk kez, tabut içinde görecekler

40 yaşındaki Nazlı Özcan ın 4 ü Süleyman Oruç ile olan evliliğinden 10 çocuğu vardı.

Almanya ’nın Backnang kentindeki yangında 10 çocuğundan 7’siyle birlikte ölen 40 yaşındaki Nazlı Özcan’dan geriye acı hatıralar kaldı. Özcan’ın çocuklarından ikisinin Afyonkarahisar’da yaşayan nine ve dedelerini hiç görmedikleri ortaya çıktı. Yılmaz ve Semiha Oruç çifti, sadece fotoğraflarından tanıdıkları Hatice ve Yılmaz’ın cenazesini bekliyor.
Gurbetçi bir ailenin kızı olarak Almanya’da doğup 17 yaşında Süleyman Oruç ile evlendi. Çiftin Semiha (20), Hatice (17), Halil (15) ve Yılmaz (14) adlı dört çocukları oldu. Çift 8 yıl sonunda boşandı. Süleyman Oruç 2005 yılında Türkiye ’de trafik kazasında öldü.

‘Çocuklarımı alırlarsa...’

Nazlı Özcan bu olaydan sonra iddiaya göre, ‘çocuklarını alacakları korkusuyla’ Türkiye’de yaşayan kayınpederi ve kayınvalidesiyle hiç görüşmedi.
Oğlunun 1998’de eşiyle tartışıp Türkiye’ye döndükten sonra boşandığını ve bir daha Almanya’ya gitmediğini anlatan emekli taksici Yılmaz Oruç, torunlarından Semiha’yı 3 aylıkken gördüklerini, diğer 3 torununu ise hiç görmediklerini anlattı: “Yıllarca torun hasretiyle yaşadık. Bir gün gelip ellerimizi öpmelerini bekledik. Şimdi ikisini kaybettik. Hiç olmazsa cenazelerinin buraya getirilmesini istiyoruz.”
Yılmaz Oruç’tan boşandıktan sonra Kırşehirli Sami Soykan ile birlikte olan Nazlı Özcan’ın bu evliliğinden de İbrahim (11), Abdülkadir (8), İzzet (7), Yasin (6), Ahmet (3) ve Murat (6 aylık) adlı altı çocuğu olmuştu. Çift, çocuk yardımıyla geçiniyordu.
Yangında Nazlı Özcan’ın 10 çocuğundan sadece evli olan büyük kızı Semiha ve o gece teyzesinde kalan Halil sağ kurtuldu.