Trabzon'a Cem Garipoğlu baskını

Trabzon'a Cem Garipoğlu baskını
Trabzon'a Cem Garipoğlu baskını
Münevver Karabulut'un katil şüphelisi Cem Garipoğlu'nun Trabzon'da saklandığı ihbarı üzerine dört eve baskın düzenlendiOSMAN ŞİŞKO


Münevver Karabulut’un katil şüphelisi olarak İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan Cem Garipoğlu’nun Trabzon’da saklandığı ihbarı üzerine bir köydeki 4 eve baskın düzenlendi. Yapılan aramalarda ihbarın asılsız olduğu anlaşıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne, İstanbul'un Etiler Semti'nde başı kesilerek öldürülen ve cesedi bir çöp konteynırında bulunan Münevver Karabulut'un katil şüphelisi Cem Garipoğlu’nun Trabzon’da saklandığı yönünde ihbarda bulunuldu. İstanbul'dan ihbarın bildirilmesi üzerine harekete geçen Trabzon Jandarma Komutanlığı ekipleri, Araklı Cumhuriyet Savcılığı’ndan alınan arama izni ile ilçeye bağlı Halilli Köyü’ndeki 3 ev ile bir yayla evine dün sabaha karşı operasyon düzenledi. Trabzon İl Jandarma Alayı Komutan Yardımcısı Yarbay Ümit İren’in yönettiği ve komandoların da katıldığı operasyonda Garipoğlu’nun izine rastlanmadı ve ihbarın asılsız olduğu anlaşıldı.


Aramanın ardından konuşan Halilli Köyü Muhtarı Mustafa Taşkın, köyde herkesin birbirini tanıdığını, bir yabancının saklanmasının mümkün olmadığını belirterek, “Tüm dünyada aranan bir katil zanlısının köyümüzde saklanması mümkün değildir. Buna izin vermeyiz, köyümüzün adına leke getirtmeyiz. Asılsız ihbarlar, güvenlik güçlerimize vakit kaybettirmekten başka bir işe yaramaz” dedi.(dha)