Trabzon'da Ak Parti Gençlik Kolları üyelerinden Bodrum protestosu

Trabzon'da Ak Parti Gençlik Kolları üyelerinden Bodrum protestosu
Trabzon'da Ak Parti Gençlik Kolları üyelerinden Bodrum protestosu
Bodrum'da kaçakları taşıyan tekne ve botun batmasıyla yaşanan insanlık ayıbının ardından Trabzon'dan ilginç bir protesto eylemi geldi. Ak Parti Trabzon Gençlik Kolları üyeleri, cansız bedeni sahile vuran Suriyeli çocuğun da aralarında bulunduğu ölen kişilere dikkat çekmek için 10 dakika süreyle Karadeniz sahiline uzanarak hareketsiz bekledi. Eylemciler, Suriyeli Aylan'ın üzerinde bulunan kırmızı tişört ve lacivert pantolondan giydi

RADİKAL- Ak Parti Trabzon Gençlik Kolları üyeleri, Bodrum'da kaçakları taşıyan tekne ve botun batması sonucu hayatını kaybedenler için Karadeniz sahiline uzandı. Kaşüstü Plajı'nda bir araya gelen yaklaşık 20 kişilik AK Parti Gençlik Kolları üyeleri, Suriyeli çocuğun üzerinde bulunan kırmızı tişört ve lacivert pantolondan giyerek buradaki sahile uzandı.

Burada basın açıklaması yapan AK Parti Trabzon Gençlik Kolları Başkanı Halim Yılmaz, insanlığın sahile vurduğu anların dehşet görüntüleri için böyle bir organizasyon düzenlediklerini belirtti.

Minik Aylan'ın babasından çok acı ifade: Ellerimden kayıp gitti


Yılmaz ardından sözlerini şöyle sürdürdü:
Zulme karşılık sessiz kalanlar, Esed, Sisi ve onun gibi diktatörleri savunanlar, ülkemizde sırf yaşam hakları ellerinden alınmasın diye misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimize burun kıvıranlar, dünyada bir Müslüman ve masum katliamı yokmuş gibi davrananların şunu bilmelerini isteriz ki sahillere vuran sizlerin insanlığınızdı. Sahillere vuran sizlerin vurdumduymazlığıdır.

Açıklama sırasında gençlik kolları üyeleri, üzerinde hayatını kaybeden Suriyeli çocuğun da yer aldığı ve "Kıyıya vuran bu Suriyeli çocuğun cesedi değil de balinalar olsaydı dünya ayağa kalkardı" yazılı pankart açtı.

(AA)