Trabzon'da eylem: Kürtçe konuşan arkadaşımız dayak yedi

Trabzon'da eylem: Kürtçe konuşan arkadaşımız dayak yedi
Trabzon'da eylem: Kürtçe konuşan arkadaşımız dayak yedi
Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde bir öğrencinin Kürtçe konuştuğu için saldırıya uğradığı ve dövüldüğünü açıklayan Demokratik Öğrenci Dernekleri Federasyonu üyesi öğrenciler protesto eylemi yaptı.

TRABZON - Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Eğitim Fakültesi'nde bir öğrencinin Kürtçe konuştuğu için saldırıya uğradığını ve dövüldüğünü açıklayan Demokratik Öğrenci Dernekleri Federasyonu (DEDÖF) üyesi bir grup öğrenci Rektörlük önünde protesto eylemi yaptı, Kürtçe slogan attı.
KTÜ Rektörlük binası önünde toplanan DEDÖF üyesi yaklaşık 30 öğrenci dün akşam saatlerinde KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi'nde bir öğrencinin, yurtta telefonda Kürtçe konuştuğu için sağ görüşlü öğrenci grubunun saldırısına uğradığını ve dövüldüğünü ileri sürdü. Yurtta yaşanan olayı protesto eden öğrenciler ''Faşizme karşı omuz omuza', 'Baskılar bizi yıldıramaz' sloganları attı. 'Okulda saldırgan çeteler istemiyoruz' pankartı açan öğrenciler suçluların adalete teslim edilmesini istedi.
Daha sonra Kürtçe, 'Be Ziman Jiyan Na be!' (Dilsiz yaşam olmaz) diye slogan atan öğrenci grubu, olaysız dağıldı. (Fatih TURAN/DHA)