Trabzon'da horonlu, kolbastılı Gezi Parkı protestosu

Trabzon'da horonlu, kolbastılı Gezi Parkı protestosu
Trabzon'da horonlu, kolbastılı Gezi Parkı protestosu
Trabzon'da sloganlarla başlayan Gezi Parkı protestosu, horon ve kolbastıyla sona erdi.

TRABZON - Trabzon Taksimle Dayanışma Platformu, Gezi Parkı eylemlerine destek vermek için protesto eylemi yaptı. Sloganlar eşliğinde başlayan yürüyüş, horon ve kolbastıyla sona erdi.

Gezi Parkı'ndaki eylemcilere destek vermek isteyen yaklaşık bin kişi, öğle saatlerinde PTT binası önünde toplandıktan sonra Maraş Caddesi'nden Atatürk Alanı'na kadar yürüdü. Geniş güvenlik önlemleri alınan güzergahta Türk bayrakları ile yürüyen grup, 'Riv riv Tayyip', 'Bize her yer Taksim her yer direniş', 'Taksim bizim İstanbul bizim', ' AKP mezara, halk iktidara' pankartları taşıdı, 'Hükümet istifa', 'Faşizme karşı omuz omuza', 'Çapulcular burada Ak Parti nerede?', 'Direne direne kazanacağız' sloganları attı.

Üniversiteli bir grup da tencere vE tavalara vurarak gürültü çıkartıp eyleme renk kattı. Atatürk Alanı'nda Atatürk Anıtı önünde konuşan CHP İl Başkanı Yavuz Karan, eylemin siyasi tarafı olmadığını belirterek, "Türkiye için buradayız. Haklı olduğumuz davamızda direneceğiz ve direnmeye devam edeceğiz" dedi.

SLOGANLA BAŞLADI, HORONLA BİTTİ Atatürk Anıtı önünde Nermin Eyüboğlu adındaki yaşlı kadının mikrofona ıslık çalarak eyleme destek vermesi kalabalık tarafından coşkuyla alkışlandı. Konuşmaların ardından horon ve kolbastı ile bir süre devam eden eylem sona erdi. Bu arada davul zurna çalanlar için kalabalıktan para toplanması dikkat çekti. (dha)