Trabzon'da Kalaşnikof'lu katliam: Beş ölü

Trabzon'da dehşet

Trabzon'da, Ulucami Köyü'nde Eyüp Terzi, sabah 05.30'da Kalaşnikof'la kayınpederinin evini bastı. Terzi, kayınpederini, 26 yaşındaki kızını ve 12 yaşındaki ikiz çocuklarını taradıktan sonra olaya tanık olan bir kişiyi de öldürüp kaçtı.

TRABZON - Çaykara İlçesi'ne bağlı Ulucami Köyü'nde kayınpederi Muzaffer Gargar ile kayınpederinin çocukları Yeter ile ikizler Murat ve Metin'i Kalaşnikof'la tarayarak öldüren Eyüp Terzi, kaçarken karşılaştığı Ali Güven'i de tanık bırakmamak için öldürdü.
Olay, Terzi'nin kayınpederi Gargar'ın Kaban Mahallesi'ndeki evinde dün saat 05.30 sıralarında meydana geldi. Evin kapısını kırarak içeri girdikten sonra kayınpederi 55 yaşındaki Gargar ile kızı 26 yaşındaki Yeter, 12 yaşındaki ikizler Murat ve Metin'i Kalaşnikof'la tarayarak öldüren Terzi, sonra evden çıktı. Silah seslerini duyan 35 yaşındaki Ali Güven'i dışarıda gören ve tanık bırakmamak için ateş eden Terzi kaçtı. Yaralanan Güven, sürünerek yakındaki bir eve kadar gidip yardım istedikten sonra bayıldı. Güven, hastaneye kaldırılırken yolda öldü.
Terzi'nin olaydan sonra Mercedes marka bir otomobille kaçtığını saptayan jandarmanın bilgi vermesi üzerine yol güzergâhı ve gidebileceği yerlerde önlem alındı. Otomobil dün saat 11.00 sıralarında Of ilçesinde bulundu. Daha sonra otomobilin çevresinde yapılan aramada da katliamda kullanıldığı sanılan Kalaşnikof'a ulaşıldı. Terzi'nin izine ise rastlanmadı. Terzi'nin yanı sıra olaya adı karışan Hollanda doğumlu Mustafa Terzioğlu'nun da arandığı bildirildi. Katliamın meydana geldiği evde yapılan ilk incelemede 20 kadar mermi kovanı bulundu.
Terzi'nin sabıkası bulunduğu ve İstanbul'da bir süre tutuklu kaldığı, sonra da eşi ve çocuklarıyla Manisa'ya yerleştiği belirtildi. İki çocuk babası Terzi'nin, 20 gün önce ailesiyle köye dönerek yerleştiği belirtildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. (dha, aa)