Trabzon'da 'kıskanç' eş dehşeti: 2 ölü

Trabzon'da 'kıskanç' eş dehşeti: 2 ölü
Trabzon'da 'kıskanç' eş dehşeti: 2 ölü
Sürmene'de bir adam ayrı yaşadığı eşi ve yanındaki bir kişiyle tartışmaya başladıktan sonra silahını çekip her ikisini de vurarak öldürdü. Olay esnasında kavgayı ayırmaya çalışan bir kişi de göğsünden vurularak yaralandı.

TRABZON – Trabzon’un Sürmene ilçesinde 53 yaşındaki Gökhan Ayar, ayrı yaşadığı eşi 43 yaşındaki Nurten Ayar ile yanında gördüğü 47 yaşındaki Mehmet Taşkara'yı parkta tabancayla vurarak öldürdü. Gökhan Ayar bir polis memuru tarafından silahla yaralanarak etkisiz hale getirildi. Olay sırasında çevrede bulunan Ümit Üstün de vücuduna isabet eden tek kurşunla yaralandı.

Olay sabah saat 09.20'de ilçenin Çarşı Mahallesi’ndeki 100’üncü Yıl Parkı’nda meydana geldi. Gökhan Ayar, bir süredir ayrı yaşadığı eşi Nurten Ayar ve yanında bulunan Mehmet Taşkara ile parkta karşılaşınca, tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine tabancasını çıkartan Gökhan Ayar, eşi Nurten Ayar ve Mehmet Taşkara’ya art arda ateş etti. Bu sırada tartışmayı önlemeye çalışan Ümit Üstün de göğsüne isabet eden kurşunla yaralandı.

Parktan gelen silah seslerini duyan bir polis memuru da olaya müdahale etti, Gökhan Ayar'ı tabancayla kolundan ve bacağından yaralayarak etkisiz hale getirdi.

Ağır yaralanan Nurten Ayar ile Mehmet Taşkara kaldırıldıkları Sürmene Devlet Hastanesi'nde hayatlarını kaybetti. Yaralanan Ümit Üstün Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Kolundan ve bacağından yaralanan zanlı Gökhan Ayar ise Trabzon Numure Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

(Fatih TURAN / DHA)