Trabzon'da linç girişimi

Trabzon'da linç girişimi
Trabzon'da linç girişimi
Tatillerini geçirmek üzere Manisa'dan Trabzon'un Akçaabat İlçesi'ne gelen 18 yaşındaki R.Ö. ile 17 yaşındaki Ö.Ö. kardeşler, Akçakale Beldesi sahilinde gezinirken kendileri için 'Bunlar terörist' diyen kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı.

Kaçmaya çalışan iki kardeşe daha sonra da bir kahvede oturanlar saldırdı. Çeşitli yerlerinden darbeler alan iki kardeş şikayetçi oldu.

Olay, dün saat 21.20'de ilçenin Akçakale Beldesi'nde meydana geldi. Yaz tatili için Manisa 'dan gelen ve yaklaşık 20 gündür Akçaabat İlçesi'nde anneanneleri Fadime K.'nın yanında kalan R.Ö. ve Ö.Ö. kardeşler, sahildeki kayalıklarda, kimliği belirsiz 4 kişinin saldırısına uğradı. "Kürt, terörist" diyerek saldıranlardan kaçmak isterken, belde meydanındaki kahvede bulunan yaklaşık 10 kişinin de saldırısına uğrayan Ö.Ö., olaydan sonra Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi'nde tedavi gördü, göz ve kulak çevresindeki yaralara dikiş atıldı. Ö.Ö., şunları anlattı:

" Akşam ağabeyimle bakkaldan bir şeyler aldık ve sahilde gezinmeye çıktık. Bir anda yanımıza gelen 4-5 kişi, 'Burada ne işiniz var, terörist misiniz' diyerek tepki gösterdi, ardından da saldırdı. Kaçmaya çalışırken bu kez de kahvedeki bazı kişiler, 'Bunlar Kürt terörist' diye bize saldırdı. Tekme tokat vurdular. Şikayetçiyiz."
R.Ö. ise, "Ö.'ye 'terörist' diyerek vurmaya başladılar. 'Bırakın, kardeşim o benim. Vurmayın' dedim, bu kez de, 'Bunlar terörist, Kürt' diyerek bana vurmaya başladılar. Akçaabat'a tatile geldik. Böyle bir şey beklemiyordum" diyerek dert yandı.

İlçede başlatılan soruşturma kapsamında Cumhuriyet Savcılığı'na giden Ö. ve R.Ö. ifade verdi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.


  ETİKETLER:

  Akşam

  ,

  Soruşturma

  ,

  Akçakale

  ,

  manisa

  http://www.radikal.com.tr/1142891114289115

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kiniyorum - 1980deryanur

  Bir Rize'li olarak olayi siddetle kiniyorum ve kendi adima Kurt kardeslerimizden ozurdiliyorum. Yanliz 5-10 yada 100 kisinin yaptigi yanlisi butun bir bolgeye yikmak dogru degildir. Oz amcm 45 yil once Kurt olan yengemle evlenmistir ve yengemi annemden ayirmam okadarki coguzaman oz annem yengeni benden cok seviyorsun diye kiskanclik tripi atar bana. Kurt kardeslerimizin uzuntuden kaynaklanan hassasiyetle yapilmis yorumlarini anliyorum, Fakat gezi protestocularinin olaydan prim almak icin yaptigi yorumlarida Karin agrisi olarak goruyorum.Sanatcisi Ismail turut olandan neyerden ne cikar diyen arkadasa hitafen Rize'den cok buyuk adam cikmistir. Gezici tayfadan oldugunu tahmin ederek bunlardan ikiside Deniz Gezmis ve Murat Karayalci'dir. Ikiside onayladim dusuncede olmasada, Rize'li kani tasir. Herkes herkesi onaylamak zorunda degildir ama saygi gostermek zorundadir.

  zalimce ezilince zalime güçleri yetmiyor - demlicay2011

  acısını kadınlardan çocuklardan gençlerden çıkarıyor. ne zavallı duruma geldi millet be. üzülüyor insan. mühendsilerinin gırlaklarını kesenlere kurumları peşkeç çekenlere gık çıkaramıyorlar ne adaletsiz ne cahillik ne vurduymazlık bu be. kınıyorum.

  Cehalet - nihatbilgic1211

  Karadenizli insanlar normal şartlarda dogu yahut guneye geldıklerı zaman cok ınsancıl olurlar, ama hernedense Kürtleri görünce besmele görmüş şeytana dönüyorlar..Bu kin nefret niye anlamak mumkun degıl,acaba copluklerınde oten horozlar mı ? yoksa zaten genlerı mı boyle henuz karar veremedım..şiddetle kınıyorum

  Irk Ayrımı - ibretnüma

  Turuncu saçlı Kürt mü olur kardeşim? "Manisalılığını" bilmiyorsunuz hadi diyelim; adamı Kürt diye dövüyorsunuz ama Roman bu çocuklar tiplerinden belli. Sağdaki şaşırtmıştır biraz...

  Bir halk bu kadar mı düşürülür? - mustafam1

  Bu çocuklardan Ramazan bu yıl yeni liseyi bitirdi tanırım kendisini.Tatil için akrabalarının yanına gidiyor . ramazanın saçı biraz uzun diye demek ki bunların zihniyetine göre hemen "terörist" diye damgalanıyor ve iki kardeş de dayak yiyorlar.Olacak şey değil bunu artık yamyam dediğiniz insanlarda yapmıyor günümüzde bu tür vahşilikler.Yıllardır bu karadeniz halkı kürt olsun. rum, ermeni ve siyasi olarak solcu olsun tüm farklı kimliklere karşı kışkırtıla kışkırtıla bu vahşi canavar semirtilip büyütüldü egemenler tarafından.

  Bir anlayan var mı? - dr aluci

  Şu Trabzon'u ve Karadeniz insanını bu kadar muhafazakarlaştıran sebepleri, allah rızası için araştıracak bir bilim adamı yok mudur?

  ?? - FAPA56

  Bu lazları anlamak mümkün deyil fındık zamanı Kürtleri gündüz bahçede çalıştırıyorlar akşamda sahilde terörist diye dövüyorlar dayak yiyen çocuklarda aynı mantığın kurbanı olmuş .Sözde milliyetçiler ülkeyi kurtardıklarını sanmışlar