Trabzon'da linç girişimi

Trabzon'da linç girişimi
Trabzon'da linç girişimi
Tatillerini geçirmek üzere Manisa'dan Trabzon'un Akçaabat İlçesi'ne gelen 18 yaşındaki R.Ö. ile 17 yaşındaki Ö.Ö. kardeşler, Akçakale Beldesi sahilinde gezinirken kendileri için 'Bunlar terörist' diyen kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı.

Kaçmaya çalışan iki kardeşe daha sonra da bir kahvede oturanlar saldırdı. Çeşitli yerlerinden darbeler alan iki kardeş şikayetçi oldu.

Olay, dün saat 21.20'de ilçenin Akçakale Beldesi'nde meydana geldi. Yaz tatili için Manisa 'dan gelen ve yaklaşık 20 gündür Akçaabat İlçesi'nde anneanneleri Fadime K.'nın yanında kalan R.Ö. ve Ö.Ö. kardeşler, sahildeki kayalıklarda, kimliği belirsiz 4 kişinin saldırısına uğradı. "Kürt, terörist" diyerek saldıranlardan kaçmak isterken, belde meydanındaki kahvede bulunan yaklaşık 10 kişinin de saldırısına uğrayan Ö.Ö., olaydan sonra Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi'nde tedavi gördü, göz ve kulak çevresindeki yaralara dikiş atıldı. Ö.Ö., şunları anlattı:

" Akşam ağabeyimle bakkaldan bir şeyler aldık ve sahilde gezinmeye çıktık. Bir anda yanımıza gelen 4-5 kişi, 'Burada ne işiniz var, terörist misiniz' diyerek tepki gösterdi, ardından da saldırdı. Kaçmaya çalışırken bu kez de kahvedeki bazı kişiler, 'Bunlar Kürt terörist' diye bize saldırdı. Tekme tokat vurdular. Şikayetçiyiz."
R.Ö. ise, "Ö.'ye 'terörist' diyerek vurmaya başladılar. 'Bırakın, kardeşim o benim. Vurmayın' dedim, bu kez de, 'Bunlar terörist, Kürt' diyerek bana vurmaya başladılar. Akçaabat'a tatile geldik. Böyle bir şey beklemiyordum" diyerek dert yandı.

İlçede başlatılan soruşturma kapsamında Cumhuriyet Savcılığı'na giden Ö. ve R.Ö. ifade verdi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.


  ETİKETLER:

  Akşam

  ,

  Soruşturma

  ,

  Akçakale

  ,

  manisa