Trabzon'da 'Özgecan' gerginliği

Trabzon'da 'Özgecan' gerginliği
Trabzon'da 'Özgecan' gerginliği
Mersin'de katledilen Özgecan Aslan'ı anmak için Trabzon'da yürüyüş yapan Demokratik Kadın Platformu üyesi kadınlara, "Özgecan'a iyi yapmışlar" diyerek laf atan bir kişi polis tarafından gözaltına alındı.

RADİKAL - Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto için Merkez Postane önünde toplanan yaklaşık 800 kadın Atatürk Alanı’na kadar yürüdü. Özgecan Aslan'ın fotoğraflarını ve ‘Yasta değil isyandayız, Özgecan’ın hesabını soracağız’ yazılı pankart taşıyan gruba bir çok erkek de destek verdi.

Yürüyüş sırasında gruba doğru, "Özgecan’a iyi yapmışlar" diye laf atan bir kişiyle kadınlar arasında arbede çıktı. Yürüyüşe refakat eden polisler, adının A.S. olduğu açıklanan alkollü kişiyi gözaltına alarak olay yerinden uzaklaştırdı. A.S. hakkında Kabahatler Kanunu uyarınca işlem yapılacağı belirtildi.

Atatürk Alanı’nda grup adına bir konuşma yapan Ayşe Hacıbektaşoğlu, "Özgecan'ın hesabını kadınlar sokakta soracak. Bu cinayetlerin son bulması için var gücümüzle mücadele edeceğiz" dedi. Konuşmanın ardından, "Yaşasın kadın dayanışması" ve "Özgecan'ın hesabı sorulacak" sloganları atan grup bir süre oturma eylemi yaptıktan sonra dağıldı. (FATİH TURAN - DHA)


  http://www.radikal.com.tr/129409612940962

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - gümüşisis

  bu modelleri tacize ugramıs cocuk ve kadınlar rehab merkezinde çalıştırmak lazım ceza olarak-başka türlü basmaz kafaları (bu ciddi bir öneridir)

  onlar her yerde - user995437

  Tecavüzcü de onları destekleyenler de bu toplumdan yetişiyor,onları bu hale getiren erkek egemenliğindeki şiddet ortamında büyümeleri ve kadınların kendilerinin köleleri olduğuna dair eziklik duygularıdır.Onlar zavallılıklarını kadınlar üzerinde gidermeye çalışan psikopatlardır.