Trabzon'da Özgür Suriye Ordusu bayrağı gerilimi

Trabzon'da Özgür Suriye Ordusu bayrağı gerilimi
Trabzon'da Özgür Suriye Ordusu bayrağı gerilimi
Trabzon'da bir çok ülkeden öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen 6'ncı Uluslararası Öğrenci Buluşması'nda bayrak krizi çıktı.

TRABZON - Türkiye Gençlik Birliği üyesi bir grup, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Bayrağı asılı bulunan Suriye standı önünde protesto gösterisi yapmak isteyince gözaltına alındı.
6'ncı Uluslararası Öğrenci Buluşması kapsamında Trabzon Atatürk Alanı'nda kurulan standlarda bir çok ülkeden öğrenciler, yöresel kıyafetlerini sergilemeye ve ülkelerini tanıtmaya başladı. Bu sabah başlayan etkinlikte Suriye standına asılan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) bayrakları kriz çıkarttı. Etkinlik alanına ellerinde Türk bayrakları ve "Trabzon'da terörist istemiyoruz" sloganlarıyla gelen Türkiye Gençlik Birliği ve İşçi Partisi'ne üye bir grup, organizasyonda Suriye devletinin egemenlik haklarının ihlal edildiğini ve isyancıların bayraklarının Suriye bayrağı yerine asıldığını ileri sürerek protesto gösterisi yapmak istedi.
Bu sırada olay yerine gelen çevik kuvvet ekipleri 12 kişilik grubu gözaltına alarak polis aracına bindirdi. Olayın ardından polis ekipleri Suriye standı önünde güvenlik önlemi aldı. (Ömür AVCI- Osman ŞİŞKO/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113390411339043

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ileri sürerek? - ilterok

  haberde 'ileri sürerek' diyor.sizce de çok garip değil mi?

  işe bak - hale

  öso bayrağını kabul eden tek ülkeyiz farkında mısınız? şu anda suriye devletinin başkanı esed'dir terör örgütü değil. yurt dışında bize ait bir stantta pkk bayrağı olsa hoşumuza gider mi? tuhaf olan protesto edilmesi değil, o bayrağın orada bulunmasıdır. bir gün o teröristlerin ülkemizde de cirit atacağını unutmayın. aynen şu an hatayda olduğu gibi.

  Bıraktık işi gücü - ugrdemiral

  Ankaragünün sloganı aklıma geldi bunu duyunca.Bomba varmış, salla sınırlar delik deşikmiş , salla Suriye'nin Fransız mandasıyken kullandığı bayrağın asılmasını protesto ediyorlarmış KOŞŞŞ