Trabzon'da sır dolu cinayet

Trabzon'da aracı çapraz ateşe tutulan Prof. Saadettin Güner ile üç yaşındaki oğlu öldü. Aynı yerde başka bir araç daha taranınca Güner'le oğlunun 'yanlışlıkla vurulduğu' iddia edildi.
Haber: TACETTİN ÇEBİ / Arşivi
ALİ KORAY UZUN / Arşivi
ENİS YILDIRIM / Arşivi

TRABZON - Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Saadettin Güner'in aracı çapraz ateşe tutuldu. 41 yaşındaki Güner ile üç yaşındaki oğlu Selçukhan, hayatını kaybetti. Araçta bulunan eşi Melek Güner ile çocukları Beyza Gonca ve Ahmet Faruk ise yara almadan kurtuldu.
Ailesi ile birlikte önceki gece saat 24.00 sıralarında bir aile ziyaretinden dönen Prof. Güner'in kullandığı otomobil, Boztepe Mahallesi'nde Kemik Hastalıkları Hastanesi kavşağında yavaşladı. Bu sırada otomobil iki kişi tarafından tabancayla çapraz ateşe tutuldu. Araçta ağır yaralanan Prof. Dr. Güner ve oğlu Selçukhan Güner, Numune Hastanesi'ne kaldırıldı.
Kalplerinden birer kurşun yarası aldıkları belirlenen Güner ve oğlu Selçukhan kurtarılamadı. Araçta bulunan Güner'in öğretmen eşi 36 yaşındaki Melek Güner, sekiz yaşındaki oğlu Ahmet Faruk ve 14 yaşındaki kızı Beyza Gonca yara almadan kurtuldu. Ahmet Faruk ve Beyza Gonca Güner, saldırganların iki kişi olduğunu söyledi.
Güner kardeşler, araç yavaşladığı sırada saldırganların ortaya çıktıklarını belirterek, "Öndeki annemin kucağındaki Selçukhan göğsünden vuruldu. Babamın ağzından kan gelmeye başladı. Saldırganların yüzünü göremedik" dedi.
Trabzon Emniyet Müdürlüğü ekipleri olay yerinde 13 boş mermi kovanı buldu. Polis, iki saldırganın yaya olarak kaçtığını, kilolu olan saldırganlardan birinin beyaz kazak giyip bere taktığını belirledi. Bu saldırganın daha sonra olay yerine dönerek Güner'in ölüp ölmediğini kontrol ettiği belirtildi.
Araçta Güner'e ait bir çantada alacak-verecek hesaplarının yer aldığı bir defter bulundu. Polis, Güner'in işyeri ve evindeki bilgisayarlarına el koyarken, cep telefonu görüşmelerini belirlemek için çalışma başlattı. Güner'in kullandığı Audi marka aracı iflas eden bir işadamından aldığı iddiasını değerlendiren polis, olayın siyasi boyutunun olup olmadığını da araştırıyor. Güner, KTÜ'de kütüphanelerden sorumlu rektör danışmanıydı.
Prof. Dr. Güner ve oğlu Selçukhan için dün KTÜ Kimya Fakültesi'nde tören düzenlendi. Törene Rektör Prof. Dr. İbrahim Özen, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Cenazeler daha sonra Trabzon'un Maçka ilçesine bağlı
Akarsu Köyü'nde ikindi namazından sonra toprağa verildi.Aynı yerde ikinci cinayet
KTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Saadettin Güner ile oğlunun öldürüldüğü noktada, dün kşam başka bir araç daha tarandı. Olay Hastane Sokak'ta saat 18.00 sıralarında meydana geldi. Engin Bayramoğlu'nun kullandığı otomobile, karşı yönden gelen bir otomobilden kimliği belirsiz kişilerce ateş açıldı. 31 yaşındaki Engin Bayramoğlu ile araçta bulunan 23 yaşındaki Gülşen Kaynakçı ve üç yaşındaki kızı Sevgi Kaynakçı yaralandı. Bayramoğlu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. KTÜ Tıp Fakültesi Hastanesi dışında toplanan Bayramoğlu'nun yakınları, Güner ve oğlunun yanlışlıkla vurulduğunu öne sürdü. Bayramoğlu'nun yakınları, "Aslında Engin'e pusu kurmuşlardı. Profesörün otomobiliyle Engin'inki birbirine çok benziyordu. Aynı mahalleden geçmeleri nedeniyle yanlış araca ateş açtılar. Gerçeği öğrenince bu kez Engin'in aracına saldırı düzenlediler" dedi.
(dha)


    http://www.radikal.com.tr/7342167342160

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.